Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges az, hogy anyukámnak...

Lehetséges az, hogy anyukámnak több évtizeden keresztül sokszor magas volt a vérnyomása, és emiatt károsodhatott valamelyik szerve / szervrendszere?

Figyelt kérdés

Ez az előzménykérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


NAGYON röviden összefoglalva vannak olyan időszakok, amikor "kattant" (mentálisan nincsen jól), és ilyenkor a vérnyomása is magasabb szokott lenni, van, hogy nagyon megugrik. Ezek a "kattant" időszakai már nagyon régóta vissza-visszatérnek (kb. 40 éve már), és kb. 35 éve TELJESEN kezeletlen mentálisan.


Az lenne a kérdésem, hogy régen, amikor még fiatal volt, vajon akkor is mindig felment olyankor a vérnyomása, amikor kikattant? Elmondása szerint a pszichiátriai osztályon, ahol többször is volt, mértek neki vérnyomást, ami jó volt, de ő sokszor nem mond igazat... Egyáltalán mérnek ilyen osztályokon vérnyomást? És ha tegyük fel mindig, ahányszor csak kikattant magas volt a vérnyomása, ami szintén sokáig kezeletlen volt, az károsíthatta valamelyik szervét / szervrendszerét? Vagy ettől még elélhet sokáig?


Tudom, hogy már 1001 kérdést feltettem a "kattant" anyukámról, de ez nem véletlen: én magam is OCD-s vagyok illetve autista, NAGYON önállótlan, és ha ő már nem lesz, onnantól kezdve nekem meszeltek... :-( Ezért (is) aggódok érte NAGYON (tehát leginkább önzőség miatt)... :-(



júl. 3. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

"Az lenne a kérdésem, hogy régen, amikor még fiatal volt, vajon akkor is mindig felment olyankor a vérnyomása, amikor kikattant?"


Akkor is felmehetett neki,persze.


"Elmondása szerint a pszichiátriai osztályon, ahol többször is volt, mértek neki vérnyomást, ami jó volt, de ő sokszor nem mond igazat... Egyáltalán mérnek ilyen osztályokon vérnyomást?"


Igen,mérhetnek vérnyomást ilyen osztályon is.Sok embernek ingadozik a vérnyomása tehát van,akinek legtöbbször magas,de van amikor alacsonyabb,vagy normális tartományban van.Úgyhogy mondhatott igazat anyukád.


"És ha tegyük fel mindig, ahányszor csak kikattant magas volt a vérnyomása, ami szintén sokáig kezeletlen volt, az károsíthatta valamelyik szervét / szervrendszerét? Vagy ettől még elélhet sokáig?"


Igen,megvannak a kockázatai.Szív-és érrendszer,vese,agyi erek károsodása például.Minél tovább marad kezeletlen,annál nagyobb az esély a szövődményekre.Az,hogy most kinél mi és mennyire jelentkezik,ha jelentkezik,ezt így nem lehet megmondani.De élhet sokáig ezzel a betegséggel.Lényeg,hogy kezelve legyen!

júl. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1: Köszönöm a választ! Vérnyomás-ügyileg már kezelve van természetesen, szed vérnyomás-csökkentőt, ha kell, és minden nap mérem a vérnyomását... Mentális téren továbbra sincsen kezelve, mert nincs ezen a téren semmi betegségtudata, nem hajlandó pszichiáterhez járni...
júl. 3. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!