Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bidé nélkül is tisztának érzi...

Bidé nélkül is tisztának érzi magát az, aki wc-használat után csak wc papírt használ?

Figyelt kérdés
Akinek nem elég a komfortérzetéhez a papír, mit használ? Pl. a hordozható kézi bidé flakon hasznos lehet?

febr. 28. 18:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a "tisztaszarás" a kor előrehaladtával egyre ritkább.

Mint minden a belek ,a végbélizom és a seglyuk is az idő előrehaladtával minőségi romlást szenved.

Pl.: az aranyér népbetegség lett. Ebben az esetben szinte kötelező lenne a seggmosás. Persze ha nincs bidé marad a törlőkendő de sokkal elterjedtebnek kellene lenni bidéknek.

máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11. De miért kell ehhez bidé? A víz a lényeg, az meg más módon is megoldható. Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy 60-70 pluszosan, a megfelelő szögben és távolságra az ideális pózban odahelyezkednek a bidé fölé a rozzant izületekkel.
máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem is akkora ostobaság a bidé. 1. A nőknél sokkal kevesebb húgyúti-, nőgyógyászati fertőzés alakulna ki. 2. Pl. aranyerek esetén, az aranyér nem fertőződne, gyulladna be.
jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#12 milyen más módon, a zuhanyzáson kívül?
jún. 12. 18:30
 15/16 anonim ***** válasza:

14.

Nyilván vizes kendővel, szivaccsal, vagy mittomén. Én nem járok kényszeresen naponta, így van ideje felszívódni elég víznek és ezért soha nem is vagyok rászorulva, hogy ott pancsoljak valamivel, mert egyben van az adag.

jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Férfiként írom, amíg nem volt kiépítve nálam a megfelelő eszköz (bidet toilet sprayer néven találjátok a kínai oldalakon ezt a zuhanyozó eszközt, bár én másképp oldottam meg, lényegtelen), azelőtt leültem a fürdőkád szélére, opcionálisan egy törülközőt is lehet rátenni.

Fogtam a zuhanyzót és elvégeztem az alsómosást. Egyszerűen sokkal tisztább érzés. Hogy a kádba megy, kit érdekel, saját kádam, ki lehet öblíteni.

De később a WC-csésze mellé szereltem ilyen alsómosó zuhanyzót.

Olyan sok éve bevált, hogy számát sem tudom.

Van olyan, hogy székelni sem tudnék nélküle, a behatoló víz könnyíti meg a kifolyást. Tehát előbb zuhany, az erős vízsugár behatol, csak lazítani kell az izmokat. Utána könnyebben kijön a tartalom.

Régebben volt olyan, amikor elromlott az emésztésem, az aranyerek is lazára tágultak. Szerencsére vérzésig nem fajult a helyzet, hosszú évek során egy eset rémlik, akkoriban nem éreztem jól magam és valami gyanús jelet láttam talán.

Egyébként általában nagyon jó feszes a záróizom, amit elősegít az alkalmazott zuhany és a tisztaság.

Tehát van visszaút, régebben hasmenéses jelenségek során az erek is széttágultak, később visszakaptam az ifjúkori rugalmasságot.

Ezért is hasznos a bidé szerintem, bár én kicsit nagyobb nyomással tolom befelé, ami a végbélszakaszt is kiöblíti. Ha engedem, az izmok lazításával ld. fentebb.

Már azért is kénytelen vagyok utóbbit hangsúlyozni, mert korábban belém kötött egy troll, hihetetlen, milyen emberek vannak itt, minden sz*rba belekötnek.

Nem ám megköszönné az élettapasztalatok megosztását.

júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!