Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás okozhat ilyet? Vagy...

Szorongás okozhat ilyet? Vagy ez valami komolyabb baj?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elég gyakori nálam a nehézlégzés.* Egészen gyerekkorom óta jelen van, de az utóbbi időben szinte mindennapossá vált, sőt, még alvásból is felkelek rá. Nem tart sokáig, maximum 3-4 percig.

Mostanában elég stresszesek a mindennapok, szüleimnél súlyos egészségügyi gondok adódtak, az egyikük kórházba is került.. szóval elég sok mindenen szorongok. Ez okozhat ilyet? Nem érzem, hogy pánikrohamom lenne, mert semmilyen más tünet nincs (nem izzadom, nem ver nagyon a szívem, nem érzek pánikot). Vagy valami komoly gondot jelez? Forduljak orvoshoz, ha igen, milyenhez?



* Nem tudom ez a jó szó rá, vagy sem. Úgy érzem, hogy hiába sóhajtok nagyokat, nem telik meg eléggé levegővel a tüdőm, és úgy érzem elfogy a levegőm.


2023. dec. 9. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhat ilyet.
2023. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grimfox ***** válasza:
100%
Gyakori tünete a szorongásnak a légzési nehézség érzete. De ha aggaszt, ki is vizsgáltathatod, és akkor legalább ennyivel nyugodtabb leszel.
2023. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyértelműen ez okozhatja. Próbálj ki relaxációs technikákat, esetleg gyógynövény alapú nyugtatókat, meditációt. Kitartás!Remélem hamarosan jobban leszel, a legjobbakat neked, kérdező!
2023. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam vele orvosnál, akkor még nem volt ilyen gyakori. Magánorvos, jó pénzért, és kb kinevetett. Azt mondta, hogy nincs olyan, hogy úgy érzem fulladok. Vagy fulladok és mentő kell, vagy nem fulladok. Azt is mondta, hogy ha a véroxigén szintem nem esik le, amikor tapasztalom, akkor csak pszichés. Én nem hinném, hogy ez ilyen egyszerű.. Azt mondta, hogy kiír röntgenre, mert 100%-ot csak akkor tud mondani, viszont nem mentem el, mert azon a héten kaptam már fogászati okokból 3-at, amiből egy ct volt, és feleslegesen nem akartam plusz sugárdózist. Főleg, hogy a dokin is láttam, hogy csak azért küld el, mert muszáj neki.
2023. dec. 9. 18:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Két dolog nyugtat. Az egyik az, hogy szinte óvodás koromból van emlékem, hogy volt ilyen. Azóta volt már mellkasröntgenem, nem találtak semmit. Ennek már vagy 25 éve. Ha extrém súlyos lenne, akkor csak nem éldegélek el vidáman vele 25 évig, bár ki tudja.

A másik pedig az, hogy heti 3x5-6 kilométereket szoktam futni. Ha komoly gondom lenne, akkor ezeket nem bírnám, nem?

2023. dec. 9. 18:28
 6/6 Grimfox ***** válasza:
100%

Ha komoly gond lenne a légzéseddel, vagy az oxigénfelvételeddel, valóban nem bírnál futni.

Azt még érdemes lenne megnézezni, hogy nincs e enyhébb asztmád, vagy valamilyen allergiád. Vagy bármi más autoimmun betegséged, ami időszakosan okozhat nehéz légzést. A szívet is érdemes megnézetni, a veleszületett szívgyengeség is okozhat fulladásérzést, amikor időszakosan gyengébben pumpál. Ezek közül egyik sem igazán veszélyes, lehet velük élni, de ha tudsz róluk, tudsz ellenük tenni, és kényelmetlenségek nélküli életet érni. Vagy kizárhatod őket, és akkor a pszichés okokra fókuszálhatsz.

2023. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!