Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás? Vagy valami komolya...

Szorongás? Vagy valami komolyabb betegség lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2. Eset történt meg velem. Az arcom elvörösödött égett a fejem, először viszketett 1-2-3 helyen a testem, a vérnyomásom 142 körül volt. Megijedtem, és alig ment le.. belső remegés, szívem kalimpált összevissza. Végül elaludtam, és a ma visszatért s vérnyomásom az eredetire.


Volt 1-1,5 hónapja egy iylen, akkor sürgösségi lett belőle! Ekg, vérvétel jó. Vèrnyomás 161 max. De az már a stressztől volt olyan ott.


Alapból szorongok, félek, hipochonder és pánikolós vagyok, DE! Egyik eset előtt sem aggódtam épp semmin… azt nem mondom azon a napon nem agyaltam, de amikor történt épp semmin.


Mivel küzdök ezzel , elmegyek orvoshoz természetesen.

Valaki járt már így?

Esetleg hormonális oka is lehet? Magas dózist kaptam 3 Hónapja, bizonyos kezelés miatt.. vagy miért gondolok arra hogy épp biztos halálos beteg vagyok? És rettegek… szörnyen vagyok most lelkileg :(



2023. júl. 26. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A pánik jöhet úgy, hogy semmin sem aggódsz. Az "aggódás" az tudatos, a tudatalattiban meg kitudja mi van.
2023. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a vizsgálatok kimutatták, hogy teljesen egészséges vagy, akkor nyilván nincs fizikai oka. Ez sima pánikbetegség.

Az hogy egyik eset előtt sem aggódtál, az csak még jobban felerősíti ezt a tényt, ugyanis ahogy az első válaszoló mondta, a pánik az csak úgy jön. "Triggerelni" is lehet, de van amikor csak random lecsap és ez teljesen jellemző rá.

Remélem megnyugtatlak azzal a ténnyel, hogy egy erősebb pánikroham szívrohamhoz hasonló tüneteket produkál és a halálfélem ebben az esetben jogos.

De ne aggódj, a pánikroham nem tud semmit se veled tenni. Még az ájulás veszélye is nagyon csekély, akármennyire is vagy rosszul. Ha legközelebb ilyen tör rád, próbáld meg elhitetni az agyaddal, hogy nem vagy életveszélyben (lehetőleg mondogasd magadnak). Lélegezz mélyeket, pihenj és tereld el a figyelmedet róla. Ha van valaki, akivel tudsz beszélni erről az egészről, azt nagyon ajánlom.

2023. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!