Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet durva izzadás?

Mitől lehet durva izzadás?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, nem vagyok túlsúlyos, átlagos testalkat. Legutóbbi labor eredményeim alapján mindenem tökéletesen működik. Viszont iszonyat módon izzadok ha elkezdem terhelni magam. Pl járok konditerembe. 5 perc edzés után átázik a nadrág a seggemen, és onnantól ha bárhova leülök, felállok, minden gépen ott marad az izzadtság csík, és az arcom is kegyetlenül izzad. Megfigyeltem a társaimnál, hogy nekik ilyen szintű izzadás, hogy a segge nyomot hagyjon a gépen. Ez inkább 1 óra kemény edzés után következik be. Míg nálam bemelegítés után már nem sokkal. Ha edzés végén felállok még 10 percre a futópadra, akkor 5 perc után folyamatosan csöpög le az arcomról a víz, folyik végig az orromon stb, a pólóm meg fullra átázik elől hátul. Kegyetlenül megizzadok másfél óra edzés alatt. Hova kellene fordulnom először ezzel a problémával? Szerintem nem normális.

Nem vagyok dagi.


2023. jan. 23. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Alkati kérdés is ez, vagy hormonális. Én pl túlsúlyos férfi vagyok (105 kg/183 cm), de még nagy melegben is alig izzadok, pedig iszok mint a gép.

Testmozgástól, fizikai munkától se tudok megizzadni, mert hamarabb elfáradok. Mindkét típusban ismerek embereket. Az egyikről álltó helyében is folyik a víz, a másik pedig szinte még a szaunában sem izzad meg.

2023. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 2-3 éve vettem észre magamon, hogy jobban izzadok. Én 190 centivel vagyok 90 kg.
2023. jan. 23. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Az en ferjem is ilyen. De komolyan. 3 csavart meghuz es mar csopog az orrarol. Ot is zavarja, de nem tud mit csinalni. Butort mar torcsivel szerelunk, mert kozben torolkozni kell, utana meg teljes atoltozes. Bar o kicsit tulsulyos, vekonyan is ilyen volt, ahogy apukaja is .
2023. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szorongástól pl.
2023. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szorongás az oka, nincsenek ilyesmi lelki dolgok a háttérben.

A terheléstől izzadok. Szagom nem szokott lenni, nem érzem magam és mások szerint sem leszek büdös, de folyik rólam a víz keményen. De pl nyáron is beizzad a seggem ha csak ülök a motoron. Másoknak meg nem. Direkt figyelgettem már.

2023. jan. 23. 15:24

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!