Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon fel vagyok puffadva,...

Nagyon fel vagyok puffadva, legjobban a gyomorszájam. Mostanában nagyon megkeseríti ez a dolog az életemet, de most reggel óta olyan szinten, hogy mozdulni alig tudok, pihenni nem tudok tőle, láthatóan hatalmas a gyomrom ?

Figyelt kérdés
Espumisan tablettám van itthon és szódabikarbónám, már mindent megpróbáltam, de semmi nem használ. Idegesít borzasztóan, ami miatt a levegőt is kapkodom, egyre stresszesebb vagyok a probléma miatt, mert sokszor már hajnalban így kelek és rendesen félek az aznapi programoktól, mert rosszul érzem magamat. Most félek is, olyan létezik, hogy a sav szètmarhatja a gyomrom ? Mit tegyek, hogy elmúljon és megnyugodjak ?

2022. okt. 15. 13:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Hagyjál ki minden gluténes terméket, és nézd meg, mi történik. Persze az egyéb puffasztókat is, pl bab, káposzta, karfiol.
2022. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Tegnap csináltam kömènymagos teát is és remélem, hogy nem olyan sokára kapok a gasztrora időpontot, addig is minden ilyesmit kihagyok, ami puffaszt. Közületek van olyan ember, aki hasonló gondokkal küzd ?
2022. okt. 16. 21:40
 13/16 anonim ***** válasza:
A glutént NE kerüld, míg nem volt meg a vérvétel / biopszia, mert hamis negatív eredményt adhat.
2022. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha normális eredményt akarsz, NEM iktathatod ki az allergéneket.


2-3 napot még kibírsz így - én 1,5 hónappal előre kaptam időpontot, de mondta a gasztrós, hogy addig egyek normálisan, naponta minimum 30-40 gr glutént.

2022. okt. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nagyon szr volt, ez tény, de nem is kellett biopszia (külföldön élek, itt más a standard), a vérvételből egyértelműen kiderült az intolerancia.
2022. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De ha kihagyja és megszűnnek a tünetei, akkor már rögtön tudja, hogy az volt a baj. Ha meg nem szűnnek meg a tünetei, akkor tudja, hogy nem az.
2022. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!