Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan alszol el? És hogyan...

Hogyan alszol el? És hogyan kelsz fel?

Figyelt kérdés

Szerintem alvásproblémáim vannak mostanában.


Nagyon nehezen alszom el, forgolódok, akár órákon át is, hiába vagyok fáradt. Van, hogy az agyam nem hagyja abba a pörgést, de van, hogy direkt kiürítem a fejem és nem gondolok semmire, mégsem jön az álom.


Felkelésnél meg kétféle eshetőség van. Vagy magamtól felriadok jóval idő előtt, vagy még az isten se bírna felkelteni, és elalszom. Mindez kb. napi 3-11 óra között ingadozik.


Ti hogy vagytok ezzel? Ha valakinek voltak problémái, hogyan oldotta meg, ill. mivel próbálkozik?


2010. szept. 27. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Én éjszakánként kelek fel. Amúgy próbálj meg tv-re elaludni, mert akkor nem gondolkodsz. Én évek óta így alszom.
2010. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm. Én is évekig tv-vel nyomtam, de 1. áramot fogyaszt, 2. rájöttem, hogy pihentetőbb nélküle aludni (már amikor normálisan alszom). :)
2010. szept. 27. 07:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Felírattam altatót, bevettem és elég gyorsan elnyomott az álom. néha elég volt egy nyugtató is, attól is ellazultam, és elaludtam. Egyébként volt, hogy nem is tudtam aludni semmit. 1-2 hét gyógyszerezés után viszont visszaállt a bioritmusom.
2010. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
76%

Elalszok este 10-11 körül, általában hason, kivéve mikor fáj a derekam, akkor kénytelen vagyok háton. Aztán éjjel többször kelek a kicsi lányomhoz, aki épp beteg. Nekem úgy fél óra kell a teljes elalváshoz, de éjjel félóránként kelt alányom 3-szor... szerinted milyen érzés? Már fáj a fejem a kimerültségtől, összevissza minden bajom lesz és nagyon nehéz úgy elaludni, hogy többször elaludtál már és tudod, hogy lehet, hogy félóra múlva ugranod kell ki az ágyból. Néha már csak azt várom, hogy reggel legyen, nem bírok már ötödszörre elaludni. Ritkán kelek reggel magamtól, akkor is a lányom ébreszt.

Én a helyedben elmennék kirándulni a hétvégén, mozogni, aztán citromfű tea mézzel, vagy kakaó, olvasás az ágyban, hátha ellazulsz jobban. És szétnéznék az életemben, hogy van-e olyan stresszforrás, amit lehetne csökkenteni.

2010. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Általában úgy alszok el, h álmodozok..:D vmi történetet kitalálok és egyszer csak elalszok, de van olyan (ami nálam ritka, de azért előfordul), h ha vmilyen stressz ér, vagy vmi nagyon foglalkoztat a magánéletemben, h nem tudok elaludni..(este 10kor elkezdem az alvást..de "álmodozás" közben mindig arra terelődik a gondolatom és ránézek az órára párszor és lám már éjfél van..) na az szörnyű.. Felkeléssel akkor van velem ilyen ha már nagyon várom a másnapot, pl. utazás, vagy a párom jön fel hozzánk(távkapcsolat) és olyankor hajnali 5től félálomban vagyok és negyed óránként felkelek, vissza alszok...


Na most..szerintem ez sok embernél így van, h előfordul vele ilyen, de ritkán.

Ha nálad ez gyakori akkor én a macskagyökér teát ajánlom ami természetes és nem szokik hozzá a szervezetet, de egy kicsit büdös. Viszont lehet kapni már tabletta formályában is, de legalább természetes anyagokból van.

Reggel kialudtan ébredsz tőle nem úgy mint az altató gyógyszerektől, ami esetleg kábultságot okoz.

2010. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!