Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha nagyon csend van, akkor...

Ha nagyon csend van, akkor valamilyen szinten normális a fülcsengés?

Figyelt kérdés
Ha nagyon csend van valahol, akkor cseng a fülem, és minnél nagyobb a csend, annál jobban hallom, de igy általánosságban, kint például nem hallom, csak egy szobában. Tavaj például volt fülcsengésem, azt mondják az covid után lehet, de nem tudom, hogy voltam-i covidos, de az már megszünt, azt hallottam nem csak akkor ha nagy volt a csend

2022. aug. 3. 18:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van higy a fül-orr gégészetről küldtek át az audiomógiára és átküldték az eredményt az orvosnak aki küldött. Semmi értelme egyből az audiomógiára menni mert kell higy valaki konkrétan belenézzen a füledbe meg kikérdezzen stb.
2022. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
10. Ezzel még menj szemészet re. Lehet higy ennek is valami tök egyszerű oka van, mint pl a szem szárazsága. De ha véletlenül komyabb akkor azt ugyancsak az orvos tudja megmondani.
2022. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hipochonder is vagyok, és félek attol, hogy agydaganatom van. Sokszor volt már ez, hogy beképzeltem valamit, mert biztosra mentem vele, hogy valami betegségem van és elmentünk kivizsgálásra, és kiderült hogy egészséges vagyok. Nem tudom mi legyen
2022. aug. 3. 18:39
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát a fülcsengéssel alapból el kellene menni orvoshoz attól függetlenül hogy hipohonder vagy vagy sem, a homályos látással is.
2022. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj hogy ha nem mész mert hipohonder vagy viszont tényleg bajod van akkor nem fog kiderülni. Lehet higy pszichés ez a fülcsengés. Pszicjológushoz is menne kellene. Nagyon kevés az esélye hogy agydaganatod legyen. Én 2 embert ismertem akinek volt a 45 évem alatt
2022. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ha agydaganat okozná a fülcsengést, akkor minek javult? Teháthogy a növekedésével annak nem inkább rosszabbodnia kellene? Meg már lassan 1 éve, azóta nem kellett volna más túnetnek is jelentkeznie?
2022. aug. 3. 21:51
 17/19 anonim ***** válasza:
De most mondom hogy milyen ritka🙂. Ne beszéld magadba. Miért az agydaganaton kattogsz? Miért nen a hangos zenén vagy a gyógyszeren, rossz fejtartáson? Sokkal sokkal több esélye van ezeknek.
2022. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kb 1 hétig kezdődött a "csengés". Az olyan volt hogy valamikor elkezdte, majd abbahagyta, de utánna már állandóan. De viszotn furcsa volt, hogyha elfordítottam a fejem valameik irányba, akkor pont az ellenkező fülem csengett. De ez kb 2 max 3 hónapig, aztán már csak az egyik és azt is nagyon hallkan
2022. aug. 4. 18:25
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Hagyjuk már ezt. 30 éve cseng a fülem időnként mivel nem zavart nem mentem vele sehova és még mindíg élek söt meg sem süketültem.

Viszont megemlítettem a fül orr gégeszeten (eredetileg más problémával mentem oda). Kaptam beutalót koponya mri-re, nyakcsigolya röntgenre, nyaki dopler vizsgálatra, vérvételre, vesefunkcióra, szemfenékvizsgálatra, hallásvizsgálatra.....ha ezt mind szeretnéd végigjárni akkor sok sikert hozzá. Én a kukába helyeztem az egész paksamétát. Valami még ki is maradt a listaról mert 8 beutalom volt. Ja igen az ideggyógyaszatea is adtak. :D El sem akartam hinni. Egyébként azt mondta az orvos, hogy fülcsengéssel ha nem megy valaki az első hónapokban orvoshoz akkor nem szüntethető meg a probléma. Így aztan nem láttam értelmét ennyi orvoslátogatásnak amúgy sem zavar a csengés nem folyamatos. Ha zavaró vagy nem rég jelentkezett a tünet és félsz hogy komoly a baj akkor vágj bele. Azért előtte gondold végig nem jársz e hangos zenei programokra vagy nem hallgatsz e füljallgatóval zenét mert az is okozjatja. Előbb próbald ki hogy ezeket elhagyod mielőtt az orvoshoz rohannál.

2022. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!