Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős szívdobogás érzés?

Erős szívdobogás érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintem én ilyet már éreztem 5-6-7 éve is már.

De van amikor fél évig sem érzek ilyet,s van hogy havi egyszer.

Nyugalmi állapotban van átlagba.. hogy olyan érzésem van mintha a szívem ugrana egyet, mintha kimozdulna a helyéről. 3-at dobban így kb. Így tudom csak körbe írni az érzést..

említettem már dokinak is, azt mondta a reflux is okozhat ilyet ( én refluxos vagyok. Gyógyszerrel kezelve).


Ami tény! Hogy egyáltalán nincs nyugodt életem.. stresszes, és nehéz. Pánikolást is előnyben részesítem sokszor.


Elmegyek orvoshoz (voltam már 24 órás vérnyomás mérésen, ekg-n többször, műtöttek is már többször nőgyógyászatilag) de félek. Félek mit mondanak… mitől lehet ez..

Néha az az érzésem van (vagyis úgymond ritkán, ha ilyen van) mintha csavarna egyet a szívem, mintha egy szivacsot kicsavarnak. Fura.. lehet hülye vagyok, de az biztos hogy ilyen érzés.


Esetleg olyan valaki akinek volt hasonló? Van valami nyugtató tanács? 29 éves,lány vagyok.



2022. máj. 12. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Extraszisztolénak hívják, önmagában véve nagyon idegesítő és ijesztő, de általában egészséges szív is csinálja. Ne aggódj!
2022. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most lehet hűlye kérdés..

de február elején volt egy mellkas röntgenem, ahova azt írták rá:

Normál tüdő - és szívlelet.


Itt láttak volna bármit a szívről?

2022. máj. 12. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is 3 éve van ez körülbelül, csak mostanában sokkal sűrűbben. 48 éves vagyok.

Voltam kardiologian, de nagyjából minden ok, egy egészen pici aorta aneurismat találtak, de a 24 órás vérnyomásmeres rendben volt.


Ráadásul az én életem abszolút nem stresszes, a munkám sem az és mégis...


Beszéltem erről több kolléganőmmel és néhányan mondták hogy nekik is van néha ilyen.


Szóval ne panikolj. Stresszt próbáld csökkenteni.

2022. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mellkas röntgenen én is voltam és ott vették észre a kis aneurismat, utána mentem el a kardiologiara egy szív ultrahangra. Szóval ha láthattak volna valamit, akkor látták volna. (előző voltam).
2022. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Neked is ilyen érzés, mint kb ahogy leírtam?

Te is megijedsz mikor érzel ilyet ? :/

Próbálok megnyugodni.

2022. máj. 12. 23:13
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm 4-es :)

Lehet meg kellene nyugodjak. El se tudom mondani milyen hülyeségeket gondolok ilyenkor..

2022. máj. 12. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:

A 3,4 is én voltam egy személyben. 😇


Nem már nem ijedek meg. Próbálok ilyenkor más testtartást felvenni és kis idő múlva el is múlik.


Eleinte amikor panikoltam tőle, akkor egy kis hideg vizes kendőt tettem a tarkomra és az segített gyorsan lenyugodni.

2022. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen én is más pozíciót veszek fel és el is múlik. Eddig nem pánikoltam csak tegnap éreztem ezt újra. És azóta ezen agyalok..
2022. máj. 12. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja nem is mondtam hogy nekem is enyhe refluxom van. Jobbulast magunknak kérdező. 😇
2022. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jobbulást Neked is :)
2022. máj. 12. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!