Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Viszkető fejbőrre van megoldás?

Viszkető fejbőrre van megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon viszket a fejbőröm már hónapok óta. Voltam bőrgyógyásznál, ő egy Eucerin sampont ajánlott, azzal nem tapasztaltam semmi változást, utána próbáltam az Yves Rocher szulfátmentes samponját, ez sem segít. Mostanában azt csinálom, hogy hajmosás előtti nap bekenem az egész fejbőröm körömvirágkrémmel, de a hajmosás után csak 1 napig nyugodt a fejbőr. Próbáltam Youtube praktikákat is almaecettel, szintén semmi. Ráadásul vissza-visszatérek az adalékanyag-mentes samponokhoz, de azokban ugyebár van SLS, szóval azzal rosszabb, mint a szulfátmentessel.


Van erre valami megoldás, vagy együtt kell élnem ezzel életem végéig? 24N


2022. jan. 13. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyes vélemények a demodex atkákat teszik felelőssé.
2022. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az almaecet az pl. kimondottan rossz ötlet volt. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy kísérletezni kell egy csomót, hogy melyik sampon válik be. Ez annyira egyéni. Illetve bőrgyógyász tud felírni gyógyszertári kevert sampont. De nekem is van, hogy ideig-óráig jó egy új samponnal, aztán pl. stresszesebb időszakban visszatér. Esetleg kipróbálhatsz fejbőrradírt.
2022. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!