Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne csak 3-4...

Mit tegyek, hogy ne csak 3-4 naponta legyen székletem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19/L

Sajnos savas vagyok eléggé és refluxos voltam,sokáig kellett szednem savcsökkentő gyógyszert,egy jó pár hónapja abba hagytam,mert úgy éreztem rendbe jöttem,bár gyógyszer alatt is voltam néha rosszul.

A gyógyszerben annyi volt jó,hogy mindennapos volt a székletem és nem fájt tőle a hasam,minden rendben volt.

Viszont ahogy abba hagytam,visszaállt 3-4 napra,és elég sokat fáj tőle a hasam...nem túl kemény a székletem,nem is nehéz,de mégis rossz,hogy nincs naponta...

Mit tehetnék?

Kizárólag normális válaszokat várok!

Köszike


2010. aug. 24. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy keveset eszel. De amúgy az élőflórás joghurtok sokat segítenek, legalább is nekem segítettek.
2010. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy elég folyadékot vigyél be, ne szénsavasat, ha lehet. Aki keveset iszik, székrekedése van kivétel nélkül. A rostos gyümölcsök is elősegitik az emésztést.
2010. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sokszor eszek keveset.Egyszerre nem tudok sokat enni,mégha előfordul is,akkor meg hasmenésem lesz,mert a sok sav az ezt teszi...

Mondjuk néha szoktam inni kakaót,nem tudom az mennyire jó,bár érdekes: ha melegen iszok tejet vagy kakaót,akkor nagyon elkezd fájni a hasam...iszonyú rosszul leszek tőle...hidegen meg se kottyan...

2010. aug. 24. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Savtultengésre van a Gyógynövénypatikába un. lugositó tea, ami elég hatásos.
2010. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bocipók ***** válasza:
sok zöldség, gyümölcs. sok folyadék, ha szereted a paradicsomlét, igyál azt is napközben. nagyon jót tesz....
2010. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha ilyen problémáid vannak akkor mondj le a kakaóról, mert az székrekedést okoz....inkább igyál minden nap jó sokat, és ha nagyon muszáj akkor kipróbálhatsz egypár extrém kaját összekeverve, pl gyümölcsöt eszel és rá egy kis tejet....
2010. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon rendesek vagytok :)
2010. aug. 24. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Figyelj arra, hogy mit és mennyit eszel meg iszol. Pl. eszel-e minden nap zöldséget-gyümölcsöt... stb.

Amúgy a széklet gyakorisága heti 3 és napi 3 között normális.

2010. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Felhívnám az okosok és a kérdező figyelmét, hogy a refluxos nem ehet bármit, pl. "sok gyümölcsöt" sem, mert csak rosszabb lesz. Kérdező, az a lényeg, hogy sok rost meg sok folyadék, a teljes kiörl. kenyértől biztos nem lesz bajod, abban sok a rost. A többit nagy körültekintéssel válogasd, esetleg orvostól kérj tanácsot, ne amatőröktől. A csoki, kakaó, kóla, meg általában az egészségtelen dolgok fogják a székletet, ezeket kerüld.

A gyógyszert pedig ne hagyd abba, csak orvosi utasításra. (Ha nem bízol az orvosodban, keress olyat, akiben bízol.)

2010. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tény, nem tudom, mi az a reflux, de szerintem napi 1 zöldség-gyümölcs (pl. egy paradicsom a reggeli szendvics mellé vagy egy alma vagy hasonló gyümölcs, ami jólesik, mondjuk tízóraira vagy uzsonnára) nem számít soknak, és már ennyi is segít a bélflórának.
2010. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!