Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A víznek van vastartalma? Ha...

A víznek van vastartalma? Ha igen, magas?

Figyelt kérdés
Vashiányos vagyok, de sok vizet iszom, nem tudom ez miért jutott eszembe, de érdekelne!
2010. aug. 22. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vizek eredetileg tartalmaznak vasat, de mind a csapvizet, mind a palackozott vizeket vastalanítják. Enélkül az eljárás során a víz vastartalma levegővel érintkezve nem túl bizalomgerjesztő barna csapadékká alakulna: vas-oxid (rozsda). Tehát a vizek nem igen tartalmaznak vasat, vagy nagyon keveset.

Szedj vastablettát, vagy vas pezsgőtablettát!

2010. aug. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Első pontosan leírta. Ha megnézed, a legtöbb ásványvízre rá is van írva, hogy vastalanítva. Különben senki nem inná meg, olyan ronda lenne. Magyarországon sok helyen vannak olyan ivókutak (pl. Balatonfüreden is), ahol frissen, érintetlenül kapod a nagy vastartalmú (rozsdavörös) vizet. Százával mennek oda naponta az emberek, hogy műanyagpalackokban hazavigyék a vizet. Csak nézd meg egyszer a fogukat: sötétbarna :=). Én is inkább a vastartalmú ételeket (pl. spenót, máj, cékla, stb. a google-on megtalálod a teljes listát), ill. a pezsgőtablettás, súlyos esetben a gyógyszeres pótlást javaslom.
2010. aug. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

gyógyszeresen már pótolnom kell, de az ételek bevitelével is segítem a vas-raktáraim feltöltődését:)

sajnos nagyon erős a menstruációm és sokáig is tart... ez is nehezít az egészen.

2010. aug. 23. 00:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!