Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Csontritkulás esetén laktózérz...

Csontritkulás esetén laktózérzékenység teszt? Csontritkulásom van, és egy ismerősöm azt tanácsolta, teszteltessem le, nem vagyok-e laktózérzékeny.

Figyelt kérdés

Ahogy utánaolvastam, kétféle teszt van. Az egyik a genetikai, alig olcsóbb, de kevésbé macerás (Synlabnál 18.500 Ft)

A hidrogén kilégzéses (H2) 25.000 Ft, előre kell készülni rá, és több órás. Viszont erre már adható adókedvezményhez igazolás +10.000 Ft.

Érdemes a genetikai teszttel próbálkozni, vagy rögtön a H2-vel kezdeni? A laktózérzékenység lehet nem genetikai eredetű is?



aug. 15. 14:55
 1/4 anonim válasza:
De rosszul vagy a tejtől egyáltalán? Hasmenés, puffadás, fájdalom tejfogyasztás után? A laktózinzoleranciát érzed, tesztelni inkább azért kell, hogy legyen róla papíros és pl. kérhess adóvisszatérítést, speciális étkezést egyes helyekre.
aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Puffadás, hasfájás nincs. Hasmenésem néha van, de nehezen tudom eldönteni, hogy éppen a gyümölcstől, a használt olajtól, vagy a friss kenyértől. Tejet nem szoktam inni, csak sajtot, joghurtot. A tejszínhabtól van hasmenésem, de lehet, hogy csak a zsírossága miatt.
aug. 15. 15:27
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es:

Akkor esetleg a genetikait érdemes megcsináltatni, hogy tudjam, kell-e rá figyelnem? Mennyire okoz gondot egy elhanyagolt laktózintolerancia?

A testvérem leszármazottai közt van laktózintolerancia, a felmenőimet nem vizsgálták.

aug. 15. 15:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a kalcium szintem is alacsony, ezért merült fel, hogy a felszívódás problémát okozhatja a laktózintolerancia.
aug. 15. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!