Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az öblítőtől rosszul vagyok...

Az öblítőtől rosszul vagyok ez lehetsèges ? Rèszleteket lent írom.

Figyelt kérdés
33/F vagyok, annyit tudok a bőröm állapotárol hogy gyerek koromban ekcèmás voltam ès a mèhekre allergiás vagyok lebènult a fèl arcom mikor megcsípett règen egy. Ezen kivül szènával dolgozok ès most nyáron a melegben szèt vakartam úgy a bőröm az izzadás után melo közben hogy az orvos azt mondta hogy rühes vagyok, lekezeltem de nagyon lassan múlnak a sebek ès azota is a nagy melegben ilyen pattanás szerűek jelennek meg a puhább rèszen kezemen a könyökömnèl pl. Szóval valoszinű baj van a bőrömmel.Na de az igazi bajom az amit most írok. Pár ève a volt páromnál kezdődött az egèsz. Nem használ öblítőt helyette szanitol ruha izèt rak a mosáshoz es csak egy kupakkal rakott bele nem az van hogy fèl üveggel bele önti . Ès ha már csak fel nyitotta a gèpet èn már bent a szobában kezdtem rosszul lenni a lègzèsemen èreztem hogy baj van ès a bőröm olyna èrzetű lett mintha vegyi anyaghoz nyulkáltam volna . Èszre vettem pár alkalom után hogy ez a mosás miatt van ès csak ugy tudott teregetni hogy becsuktam magam az egyik szobába ő meg bevitte a ruhákat a másikba ès csukott ajtonál teregett es mèg akkor is megèreztem hogy rosszuldozok de enyhèbben. Azóta most egyedül vagyok magam mosom a ruhákat ès miután kiteregetek egyszeruen egyre rosszabbul vagyok èn öblítőt használok de keveset ès tegnap is mostam de ma reggelre már annyira rosszul lettem hogy az hihetetlen . A számban egy keserű ízzel èbredtem már reggel 5kor hogy nem jo valami ès ingerlèkeny voltam az alvásom az semmit nem èrt ès azonnal neki álltam szellőztetni , a gyomrom olyan mintha hánynom kellene a vizet ahogy ittam keserűnek èreztem . Biztos vagyok benne hogy a mososzer vagy az öblítő az amitől ez van ès ugye folyamatosan egyre rosszabbul vagyok ha mosok . Az lenne a kèrdèsem hogy ilyen lètezik hogy mèrgez engem ez a dolog amit alapbol ugy árulnak hogy a ruhára teszed az meg a bőröddel èrintkezik ? Ez moat komoly ? Valakinek volt már ilyen ? Esetleg valaki volt már ilyennel orvosnál ? Lehet ebből komoly baj ? Bárki bármi èszrevètelt tud evvel kapcsolatban kèrem irjon .

jún. 29. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öblítö elég komoly allergén, ne használd.
jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sohasem használok öblítőt, mert telib...szák illatanyagokkal, amik irritálnak.


Konkrétan a szagukat sem bírom, olyan cs.szett erős :(

jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A keserű szájíz gyakran epe problémát jelent, amit a szagok is kiválthatnak. Legalábbis én rosszul tudok lenni bármilyen szagtól illattól.
jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én akkor émelyegtem tőlük, amikor várandós voltam. Tudom, hogy az egy másabb/érzékenyebb állapot, de igen, simán lehet, hogy allergizál. Próbálj ecetet használni az öblítéshez.
jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De akkor büdös lesz a ruhája, azt már hallottam.

Van amit nem is lehet őblítőzni, pl. furdőrhuhát, melltartót, szóval egyszerűen nem kell használni semmire.

jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!