Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kell aggódnom, ha többször...

Kell aggódnom, ha többször kell mennem nagywc-re? Részleteket lent írom, hálás lennék a válaszokért.

Figyelt kérdés

Mostanában szinte minden nap 3x járok a mosdóba nagywc-re, délelőtt, kora délután és késő este. Eddig ez egy vagy kettő alkalom volt csupán napi szinten.


Gondoltam arra hogy esetleg a fogamzásgátló amit szedek, esetleg az étrend, amit a személyi edzőm írt elő. Tanácstalan vagyok. Fontos, hogy nem hasmenésem van, hanem rendszerint rendes állagú távozik, van hogy több, van hogy kevesebb...


Nagyjából úgy néz ki egy napom hogy reggel otthon tejeskávé + rántotta + fehérjeturmix, utána edzés, délelőtt már munkában gyümölcs ha jut idő, ebédre csirke+rizs, esetleg bab/borsó tehát valami hüvelyes, néha főzelek, tápkieg, du. esetleg egy joghurt vagy fehérjeszelet, este csak szendvics vagy zabpehely.


Ez az étrend mar hónapok óta megvan de csak mostanság járok többet a vécére. Gyakrabban puffadok fel, van teltségérzetem.


20-as éveim elején járó lány vagyok (ha ez nem derült volna ki utóbbi), körmöskémt dolgozom tehát a munkám se mondható stresszesnek, ha ez befolyásol valamit. Ha barki tud okosat mondani azt nagyon köszönöm. <3



2022. febr. 17. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Én naponta kb négyszer vagy ötször járok, nem gondoltam hogy bajom van...
2022. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Én azt ajánlom hogy dietetikushoz menj el. Puffadást hüvelyesek okozhatnak.

Viszont szerintem ha rendes adagokat eszel, ami tényleg eltelít, nem csoda hogy beindult az anyagcseréd.

2022. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendes adagokat eszem igen.
2022. febr. 17. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem tűnik vészesnek? Kb hány kalóriát eszel/ha makrókat írsz az is jó? Hány cm és hány kg vagy? Milyen edzést végzel?
2022. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez bem tűnik vészesnek. Pont.* (Ez nem kérdés akart lenni 😅)
2022. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
*nem
2022. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2500 kaloria korul kb. 170 cm magas vagyok es 56 kg. Sulyokkal edzem es sajat testsullyal.
2022. febr. 17. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyiszer járok, szerintem, ha nem hasmenés, akkor nem kellene problémának lennie.

Puffadás, meg gyakrabbi wc lehet attól is, hogy ha mondjuk még rostgazdagabban eszel, mint korábban, esetleg némelyik fehérje is okoz ilyet (ha éppen mostanában váltottál).

2022. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!