Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges, hogy a túlzott...

Lehetséges, hogy a túlzott disznóhús - vagy a koffein fogyasztása miatt reped ki a szám sarka?

Figyelt kérdés

Július óta áll fenn ez a problémám. Gyógyszertárról gyógyszertárra jártam, míg végül egy magánbőrgyógyász felírt egy krémet, ami végre megszüntett a szájrepedésemet szeptember elején.

A probléma az, hogy ez a szájrepedés rendszeresen kiújul körülbelül két hét tünetmentesség után!

Ma elkezdtem gondolkodni, hogy milyen változások lettek az étrendemben nyáron, amiket előtte nem vettem észre.

Két gyanús élelmiszer - illetve anyag állhat az szájkirepedésem hátterében: a túlzott disznóhús fogyasztás július óta és a szintén július óta megemelkedett koffein fogyasztásom!

8 éve nyáron is ez volt! Akkor vörös "gyűrűk" jelentek meg szerte a testemen. Akkor is voltam bőrgyógyásznál, aki azt mondta, nekem kell rájönnöm mi okozhatja a kiütéseimet.

Míg végül rájöttem, hogy a rengeteg tojás! Amint abbahagytam a napi rántotta fogyasztását, szinte egyből eltűntek a kiütéseim!

Arra vagyok kíváncsi, van e valakinek hasonló allergiája - étel, ital - vagy bármilyen anyag - amitől a szája reped ki!



2021. okt. 9. 07:09
 1/4 A kérdező kommentje:

A túlzott szója fogyasztására is allergiás vagyok! A tünetei viszkető kiütés - vagy pattanások formájában jelentkeznek!

Ez is majdnem felnőttként derült ki.

2021. okt. 9. 07:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Kizárt, még ilyet nem hallott senki.
2021. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csináltass egy allargia tesztet vagy legalább egy FOOD test 200-at, hogy kiderüljenek az érzékeny pontjaid. S akkor tudod a kizárt ételekkel ellenőrizni magadat. Nekem a tojásfehérje és a tehéntej érzékenység kimutatása után (és végleg elhagyásuk után) sokkal könnyebb lett az életem. De a tünetek elmúlása után hónapoknak kellett eltelni még így is. Két hét az semmi. De nálad bármi lehet még, ha folyamatosan kijön a problémád.
2021. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az energizalók a "ludasak"! Egy bizonyos cégtől rendeltem őket és nagyjából mindkettőnek ugyanaz az összetétele!

Amikor nem iszom őket, szinte azonnal elmúlik a szájrepedés! Amint elkezdem újra inni valamelyiket, még aznap újra kireped a szám széle!

Valami anyag van bennük, amire érzékeny a szervezetem és kedvez a gombás fertőzésnek! Ki is dobom a terméket...

2021. okt. 11. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!