Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pollenallergiára ki milyen...

Pollenallergiára ki milyen gyógyszert használ?

Figyelt kérdés
Nekem valami okból semmilyen antihisztamin nem használ. Allegra, Aerius, Cetirizin, Cetirizin Hexal, Lendin, Azomyr, Desloratadine Teva, Dassergo és Claritine semmit sem használnak. Ráadásul egyetlen orrspray vagy orrcsepp sem. Szörnyen szenvedek az allergiától, de ezek semmi javulást nem hoznak...

2021. aug. 17. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez esetben a tyúk volt előbb, vagy a tojás, vagyis a kevesebb gyógyszer, több türelem miatt enyhültek az utóbbi években az allergiás problémáim, vagy amúgy is. Minden esetre pl. elhatároztam, hogy orrcsepphez csak végső esetben nyúlok, és jó ideje semmit se szedek. Kicsit érdemes lehet ilyennel is próbálkozni. (Ne érts félre; nem gyógyszerellenességre buzdítalak.) Annak idején amúgy Telfast-ot szedtem. (Ugyanaz, mint az Allegra, csak kétharmad áron.)

Nem csodaszerek, de kicsit segíthetnek, az aloés cuccok (viszketésre spray, egyébként valamelyik iható kiszerelésben), ill. a tengervizes orrspray-k. Ezenkívül a szezonban jobb a sűrűbb hajmosás; ruha, ágynemű mosás. Napközben párszor mosd meg az arcod. Annyival is kevesebb pollen ér.

Ami a gyógyszereket illeti: sokat felsoroltál. Mennyi ideig szedtél egyet? A legtöbbnél a szezon alatti rendszeres szedés javasolt. 1-2 hét is lehet, mire rendesen felépül a hatásuk.

Remélem megtalálód, ami segít!

2021. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a Lertazin és a Histisynt is használ, hasonló a hatóanyaguk. Mindkettő kapható recept nélkül. Szinte órákban mérhető a javulas, de 1 nap múlva biztosan.
2021. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ahogy az első írta, 1-2 hét mire a hatásukat lehet érezni. Lendin-t szedem, nekem sem szűnteti meg a tüneteket teljesen, viszont sokat javít. Biztos, hogy nem javult semmit míg szedted?
2021. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!