Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsém virtuális tárgyakat...

Öcsém virtuális tárgyakat veszített el és őrjöng. Mi nem értjük ezt. Van, aki igen?

Figyelt kérdés
Felnőttek vagyunk mindketten, de jó a viszony. Ő most ki van bukva, mert feltörték a fiókját egy netes játékban. Azt mondja, olyan virtuális tárgyak voltak ott tárolva, amiket valódi pénzért vásárolt. Ő ezeket tovább szerette volna adni 1-2 év múlva, amikor megunja a játékot. Azt nem mondta meg, mekkora értékről beszélünk, szerinte leesnék a székről, ha hallanám. Nekem ez olyan furcsa. Ő most nagyon zaklatott, de én higgadtabb fejjel utána járhatnék a lehetőségeknek, ha volna fogalmam, hol kezdjem el! Nem tudok értékelni virtuális tárgyakat, de az tény, hogy pénzbe kerültek. Ez azért mégsem mindegy.
2019. ápr. 18. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Én se vettem még semmiféle "virtuális tárgyat", azt se tudom, mit kell érteni ez alatt, de szerintem józan paraszti ésszel felfogható, amit mond. Pénzért vásárolt dolgokat, amiket valami csalók elloptak tőle. Ráadásul ezzel a rendőrség is vagy kevésbé, vagy talán egyáltalán nem foglalkozik (bár ezt én nem tudom, lehet, hogy igen...), pontosan ezért, mert csak virtuálisan létező tárgyak. Ha "leesnél a székről, ha hallanád", mennyibe kerültek, akkor nyilván tényleg sokat fizetett értük. Teljesen érthetően van kiborulva emiatt. Nem tudom, ezt a kategóriát nézik-e, akik infóhoz nagyon értenek, ha nem, szerintem ott is tedd fel a kérdést, hátha tud valaki válaszolni, hogy indulj el, vagy fel lehet-e keresni valakit ilyen dolgok miatt, van-e rá valami szakember, ilyesmi.
2019. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Röviden.


Ez olyan, mintha a bankszámládról valaki levett volna pénzt.

Gyakorlatilag meglopták. Csak itt nem tud rendőrt hívni.


Ezzel nincs mit tenni, megszopta a kölyök!

2019. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
99%
Hogy ne lenne mit tenni?! Írjatok a supportnak, segíteni szoktak ilyen esetben visszaállítani, főleg fizetős játékosoknak.
2019. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés tulajdonképpen?

Jól írja az egyik előző, olyan, mintha a bankszámládról ellopnák a "virtuális" pénzed.

De egyáltalán mit nem értetek?

2019. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem ezek a "virtuális dolgok" valamiféle online játékkiegészítők.

Például lövöldözős játékokban (CSGO, PUBG, R6), van lehetőség arra, hogy vegyél egy szép mintát/festést a fegyveredre, egy sisakot, új karaktert, ruhát illetve késeket amik egyébként több tízezrekbe is kerülhetnek, de lehet kapni milliókért is. Igen, jól írtam, van olyan elvetemült aki 40 ezer dollárokért vesz ilyen késeket CS:GO-ban.


Szerintem sok mindent nem tudtok tenni, max beszélni a support-tal. Csak nem volt olyan hülye, hogy egy barátnak megadta a jelszavát, vagy mégis? Mert hackerek nem fognak zaklatni "mezei" magyar játékosokat, nem éri meg az idejüket. Esetleg ha valakinek megadta felhasználó nevét, email címét, azoktól kérdezzen rá a dolgokra, hogy tudnak-e valamit.

Ismerek valakit akinek egy ismerőse lopta el így a fiókját és dolgait, de végül visszaszerezte.

2019. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Ne mondjatok neki ilyen bankszamlas hasonlatokat mert a vegen tenyleg rendőrhöz megy es nevetseg tárgyává teszi ki magát.

Kérdező, pl van egy játék, amiben van egy karaktered. Na most ha annak a karakternek szeretnel valami ultrameno ruhat venni, feltoltesz igazi pénzt, amit atvaltanak virtualisra es jatek penz lesz belole, amibol megeszi az adott cuccokat. Olyan mintha candy crushoznal telón, es vennel bankkartyarol plusz életeket. Na most az o fiokjat feltortek es minden odaveszett. En is mar tobb tizezret koltottem egy játékra, olyat is ismerek aki tobb szar ezret. De ha feltorik akkor megvaltoztatjak a jelszót emailt stb es te nem tudsz többet belepni, ergo elloptak. Amit tud tenni, hogy ir a jatekon beluli supportoknak hogy mi tortent. Ok pedig megprobaljak vissza szerezni neki, vafy sikeresen vagy sikertelenül.

Ebbol rendőrségi ugyet nem lehet csinálni, sem pedig visszaigényelni a pénzt. Ha elveszett, elveszett. Ilyen a virtualis tér.

2019. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Ertelmes jatekos őrjöngés helyett azonnal irna supportnak, es sok esetben visszakapja a lopott dolgokat.

Raadasul sok jatekban mar dupla azonosító is van, akit meg tudnak lopni, az sokszor sajat maga engedte be a tolvajt.

Főleg ha le esel a székről kategoria, akkor alap hogy vigyazhatott volna a dolgaira. Valahogy nem tudom az ilyen játékosokat sajnalni, tőlem 20 ev alatt semmit se tudtak ellopni...

2019. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Virtuális világokban az iskola vagy munkahely kreténje lehet a legnagyobb hősök egyike egy milliók által játszott fantasy játékban (Trónok harca, Gyűrük ura, Conan a barbár szerű világban). Ezekben online ütközetekben sokszor ezrek küzdenek egymás ellen, amikben ezek a hősök sokszor százfős csapatok élén küzdenek. Azért sikeresek mert dollárezreket költenek spéci páncélokra, fegyverekre, pajzsokra, gyógyító varázsitalokra, stb. Amikor győznek újabb ilyen eszközöket zsákmányolnak, ha vesztenek akkor egy-egy ilyen darabukat az ellenség zsákmányolja. Ezekben van beépített kereskedési rendszer is.


Mivel ebben is van pénz, természetes, hogy a kiberbűnözők is foglalkoznak vele. Egy kirúgott rendszergazda magával viszi a fiókadatokat, eladja. Utána ilyen fiókokba bűnözők belépnek, kicserélik a bankkártya adatokat saját lenyomozhatatlan virtuális bankkártyájukra, majd eladják a szerencsétlen feltört felhasználók cuccait, ha tördékáron kínálják, akkor percek alatt elkelnek.

2019. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Forduljatok a supporthoz!

Mellesleg ezért kellett volna középiskolában a matekot kicsit jobban megtanulnod, hogy képes legyél egy minimális szintű absztrakt gondolkodásra.

Az ér pénzt, amiért valaki hajlandó és képes fizetni.

Ebből kifolyólag nem csak egy aranyrúd, egy festmény vagy egy telefon érhet pénzt, hanem egy virtuális játék virtuális tárgya is.

Hogy miért? Mert van, aki hajlandó és képes érte fizetni.

2019. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Itt csak az a gond, hogy hiába ír a supportnak, nem tudja bizonyítani, hogy feltörték a fiókját. Ez játékfüggőség. Beszélj az öcséddel, hiába felnőtt már, hogy próbáljon leállni, mert ez ugyanolyan, mintha kaszinóba járna. Emberek képesek több tízezer forintot kiadni csak azért, hogy az ilyen harcolós játékokban előnyhöz jusson. Az, hogy feltörték a fiókját, azzal már nem tud mit csinálni, mert ha rendes nicknévvel és jelszóval léptek be az accountjába, bizonyítani nem tudja. Azzal tudsz neki segíteni, ha próbálod leállítani, mert nagyon-nagyon bele lehet keveredni az ilyen virtuális játékokba. Itt a példa, hajlamos volt egy csomó pénzt rááldozni, pedig simán, ingyen is lehet őket játszani. Igaz, lassabban halad, de legalább nem veszít egy csomó pénzt. Mert ha fel sem törték volna, akkor is pénzkidobásnak tartom az ilyen szupererőt, aranykardot, meg mittudomén miért ezreket kiadni. Az ilyen játékok üzemeltetői arra mennek rá, hogy fizessen a játékos bizonyos előnyökért. Ambrózia, meg lópikula tudja, minek nevezik. De valós pénzért.
2019. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!