Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá a testvérem,...

Hogyan vegyem rá a testvérem, hogy ne legyen ennyire felelőtlen, nemtörődöm? Vagy én fújom fel a dolgot?

Figyelt kérdés
Igazából nem gyerek már 20 éves. De mostanában kikészít azzal hogy senki munkáját nem tiszteli, az alap dolgokat nem csinálja meg. ha valamit megcsinálok elpakolok elég egyszer az adott helyre mennie és szétpakol mindent, pedig olyan munkát végzek el amit egyáltalán nem nekem kéne. Semmi higiéniai dolgot nem csinál meg, megkértem hogy Kis Wc után húzza le , meg használja a kefét ha szar..ik és közli hogy jól van az úgy, ha nem tetszik csináld meg. Megborotválkozik a kádban és azt sem mossa ki. A koszos ruháit rádobálja a frissen mosott ruhára, és ha szólok érte csak nevet. Kölcsönkérte a kocsimat két nappal ezelőtt, és a használt KOTONT benne hagyta, ami kicsapta a biztosítékot de ezen is csak nevetett. Kezdem feladni. Lehet vele valamit még tenni?
2018. márc. 28. 14:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Szóval nem rakjátok ki, nem költözöl el, ugyanúgy takarítasz utána, mert mi van, ha jön egy vendég. Akkor milyen választ, megoldást vársz?
2018. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

Ne mossátok a ruháit, ne adj neki kölcsön semmit és ne is kapjon ételt otthon, csak azt, amit ö vett és csinált.

Az alap, hogy semmit ne adj neki kölcsön. Állj úgy hozzá, ahogy ő áll hozzád. Te miért teszel neki szívességet (kocsi kölcsönadás), ha ő egy ideje nem reagál arra, amit Te kérsz? Meg kell értenie, hogy családban éltek, és azt ha ő kivonja magát a kötelezettségek teljesítése alól, akkor más nem csinálja meg helyette, és senki másra nem számíthat semmiben. Rezsit fizet? - Kérjétek tőle. Ha elvárja, hogy ott lakhasson, értse meg, hogy mással együtt lakik.

2018. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
Utolsonak van igaza. Az en tesom is ilyen volt. Amikor nem mosogatott el maga utan, vagy kidobta a szennyeset, esetleg szetszorta a szemetet a lakasban, en csak fogtam mindent es az agyara tettem. 4-5 alkalom utan vette a lapot es azota legalabb a sajat dolgait rendben tartja. Nalunk ez a szokas. Mindenki csak a sajatjat.
2018. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%

"Anyum sose tennè ki az öcsèmet, de ha az èn házam lenne èn se tennèm. A kèrdès az volt hogy meg lehetne e mèg nevelni valahogy." - nem lehet megnevelni, legalábbis te biztosan nem tudod. Jó nagy balek vagy, ha ezt hagyod, mert nem elég, hogy közös helyiségekben takarítasz utána, de még a szobáját is te takarítod. Azt is láthattad, hogy a szép szó nem használd. Akkor mire számítasz?

Az öcséd el van b*szva és amíg ti ehhez asszisztáltok, addig nem is fog változni.

2018. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!