Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá a testvérem,...

Hogyan vegyem rá a testvérem, hogy ne legyen ennyire felelőtlen, nemtörődöm? Vagy én fújom fel a dolgot?

Figyelt kérdés
Igazából nem gyerek már 20 éves. De mostanában kikészít azzal hogy senki munkáját nem tiszteli, az alap dolgokat nem csinálja meg. ha valamit megcsinálok elpakolok elég egyszer az adott helyre mennie és szétpakol mindent, pedig olyan munkát végzek el amit egyáltalán nem nekem kéne. Semmi higiéniai dolgot nem csinál meg, megkértem hogy Kis Wc után húzza le , meg használja a kefét ha szar..ik és közli hogy jól van az úgy, ha nem tetszik csináld meg. Megborotválkozik a kádban és azt sem mossa ki. A koszos ruháit rádobálja a frissen mosott ruhára, és ha szólok érte csak nevet. Kölcsönkérte a kocsimat két nappal ezelőtt, és a használt KOTONT benne hagyta, ami kicsapta a biztosítékot de ezen is csak nevetett. Kezdem feladni. Lehet vele valamit még tenni?
2018. márc. 28. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira. Tesóm hasonló, de még ő sem ennyire tróger. Akárhogyan próbáltunk rá hatni (apám pedig nem finomkodik), csak még jobban megmakacsolta magát. Én annyit csinálok, ha otthon vagyok, akkor nem pakolom el a szarjait, nem mosogatok utána, nem adok kölcsön neki semmit. Egyszer kölcsönadtam neki a drága sátramat, összehányva hozta vissza, semmi köszi vagy hasonló.

Az autódat meg pláne ne add neki oda, ha ennyire szarik bele mindenbe.

2018. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Először is többet nem adnám neki oda az autómat, másodszor pedig nem pakolnék el utána. Tudom, hogy utóbbit nehéz megállni, de ha továbbra is megcsinálod helyette, akkor biztos, hogy soha nem lesz változás.


Egyébként a szüleidnek kellene ezt rendezni, nekik kellett volna embert nevelni a fiukból, de sok helyen sajnos ennyi sikerül a hímnemű gyerekből; olyan, aki a saját szarát sem képes normálisan lehúzni és még neki áll feljebb. Ezt azért írom, mert nem egy ismerősöméknél pontosan ugyanez a helyzet. Az első kommentelő is kb. ugyanezt írta le.

2018. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nehéz megállni hogy ne csináljam meg, és nem azért mert minden vágyam pakolni utána hanem mert, nem maradhat olyan állapotban a ház amiben hagyja. Ha jön valaki hogy engedjem be?? A szobájában is kénytelen vagyok pakolni néha mert azt a szagot ami onnan árad nem lehet elviselni.

"Egyébként a szüleidnek kellene ezt rendezni, nekik kellett volna embert nevelni a fiukból"


Ugyanazt a nevelést kapta mint én, vagy a másik testvérem. Két éve ilyen kb mióta elkezdett csajozni, és bulizni járni. Előtte egy szavam sem volt rá, nagyon rendes gyerek volt, de belőle ezt váltotta ki a felnőtté válás.

2018. márc. 28. 15:30
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Miért éltek egy közös lakásban? Vagy küldd el, ha a te lakásod, vagy költözz te külön.
2018. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
"Két éve ilyen kb mióta elkezdett csajozni, és bulizni járni" - akkor nála két éve más módszereket kellene a szüleidnek alkalmazni. Alapesetben egy 20 éves embert nem nagyon kéne már nevelni, de ha még mamahotelezik, akkor kellenének szabályok, amiket neki is ugyanúgy be kéne tartania, vagy ha nem hajlandó együttműködni a kultúrált együttélés érdekében, akkor mehetne albérletbe, aztán ott élhetne a saját kakájában.
2018. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

A helyedben elöször is nem adnék semmit kölcsön neki.


Másodszor amit összeköszöl, azt a szobájába tenném, szagolja ö a büzt.


Harmadszor a fürdöszobát lezárnám, ha enm hajlandó amga után visszaállítani a rendet. (Az az ö dolga, hogy az ügyeit hogy oldja meg


Negyedszer lefényképezném, amit maga után hagy, illetve ahogy a szobája kinéz és az ismeröseinek de föleg a barárnöjének postáznám.


Ötödször, ha valaki jön, akkor közölném a vendéggel, hogy a testvérem nem hajlandó takarítani a szobájában és ha te megteszed, arra sem vigyáz, ezért te nem takarítasz utána, nézze meg a szobát, hogy hogy néz ki.

2018. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

"Negyedszer lefényképezném, amit maga után hagy, illetve ahogy a szobája kinéz és az ismeröseinek de föleg a barárnöjének postáznám.


Ötödször, ha valaki jön, akkor közölném a vendéggel, hogy a testvérem nem hajlandó takarítani a szobájában és ha te megteszed, arra sem vigyáz, ezért te nem takarítasz utána, nézze meg a szobát, hogy hogy néz ki." Ilyet lakótárssal csináltunk. :D Hatásos volt.

2018. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Különköltözès nem opció. Èn èltem már külön,ès nem azèrt költöztem vissza, mert nem tudtam volna magam fenntartani, hanem mert igy alakult egyèb okok miatt. Szüleim már nem fiatalok 60 èv felettiek. De a kèrdès nem erre irányult. Anyum sose tennè ki az öcsèmet, de ha az èn házam lenne èn se tennèm. A kèrdès az volt hogy meg lehetne e mèg nevelni valahogy. De kaptam hasznos ötleteket is, amiket köszönök.
2018. márc. 28. 15:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"A koszos ruháit rádobálja a tisztán mosottra". És ki mossa a ruháit? Mert ha esetleg te, vagy anyátok, akkor első lépésként ezt kellene beszüntetni. Kölcsön meg ezek után, nyilván semmit nem adnék neki.
2018. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Barátnőjét ismered, milyen viszonyban vagy vele? Meg kellene hívni egyszer tesód tudta nélkül.
2018. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!