Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segíthetnék az öcsémen,...

Hogyan segíthetnék az öcsémen, akit szekálnak a suliban? 15/f

Figyelt kérdés

Az öcsém idén másik suliba ment, most ötödikes és van egy fiú az osztályában, aki nagyon rá van szállva. Csak nekem merte elmondani, szüleink még nem tudnak róla. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem mondta még el nekik, azt válaszolta, hogy nem akarja, hogy nagy dobra verjék és szeretné egyedül elintézni, csak hozzám fordult, mert korban is közelebb vagyok hozzá és jobban megértem. Nekem is voltak ilyen helyzeteim, hogy beszólogattak osztálytársaim, de le tudtam őket rendezni, viszont olyanokhoz még nem volt "szerencsém" mint az a fiú, aki az öcsémet bántja. Öcsém próbálgatott visszaszólni és az ofőjének is szólt, aki elvileg beszélt a fiúval, de nem történt semmi.

Tehát olyanokat csinál a srác, hogy lökdösi öcsémet, mindenért kiröhögi (pl szokott néha dadogni és múltkor, amikor felelt, folyton suttogott valamit a körülötte lévőknek és elkezdtek röhögni rajta), lenézi, hogy milyen ruhákban jár, kiröhögi, hogy rossz jegyei vannak (igen, meglepő, de amúgy a srácnak jó jegyei vannak, én sem akartam elhinni, de most öcsém miért hazudna? főleg hogyha ezek szerint bízik bennem). Illetve mondta, hogy instagram-on is egyfolytában írogat neki, megmutatta és hát.. Elég hétköznapian fejezi ki magát. Mondtam is öcsémnek, hogy tiltsa le, de nem akarja, mert szerinte azzal csak gyávának mutatná magát. Amúgy megnéztem a srác képeit.. Azt hiszem kár volt.. Elég magamutogató, 5millió csaj lájkolgat meg kommentelget alá meg mit tudom én, és ahogy elnézem, eléggé nyúlik a páwaság felé, bár ahogy látom már most is az..Berakták valami csoportbeszélgetésbe is, ahol a srácon kívül még volt kb 3-4 csaj, akikkel szokott beszélgetni és széjjel alázták ők is öcsémet és hiába lépeget onnan ki, folyton visszarakják.

Öcsém sokszor alig tud aludni az éjjel, most is hallottam, hogy elkezdett sírni és elmesélte, hogy már hónapok óta ez megy, hogy alig tud elaludni, reggel meg felkelni nem tud, hiába fekszik le korán, így is sokszor éjfélekig fent van.

Én annyit mondtam neki, hogy határozottnak kéne lennie és nem kéne félnie, de sajnos ahhoz már túl késő, mert a srác már teljesen elvette az összes önbizalmát. Szóval azért fordultam ide, mert nem akarok neki hülyeségeket mondani és gondolom sok ember átesett már ilyeneken vagy hasonló dolgokon és tudnának ebben segíteni. Mindenféle rosszindulatú dolgot meg a trollkodást jó lenne elkerülni, mert most nem arra van szükségem, ahogy öcsémnek sem. Csupán nem szeretnék meggondolatlan dolgokat tenni, ami ronthat a helyzetén. Végső helyzetben szólnánk szüleinknek, csak tiszteletben tartom, hogy öcsém egyedül szeretne kiállni magáért. Vagy max suliváltás, de itt csak ez az 1 srác bántja (jó, a többiek is, de csak azért mert ez a srác is ezt csinálja, amúgy meg békén hagynák) és lehet rosszabb lenne a helyzete egy másik suliba. Jó, ennél rosszabb nem biztos, hogy lehetne, de az is lehet, hogy ugyanezt fogják vele csinálni. Úgyhogy jó lenne erre olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó és nem az öcsém jár rosszul.

Előre is köszönöm, akik végigolvasták és segítenének is. Lehet vannak dolgok, amiket kihagytam, csak a számomra fontos dolgokat írtam le és lehet fontos. Akármi kérdésetek van, nyugodtan feltehetitek (amennyiben normális) és próbálok válaszolni, ahogy tudok.


2017. febr. 28. 22:36
1 2
 11/13 Martin3410 ***** válasza:
A rendőrséggel elmehettek a sóhivatalba.Iskolaváltás és kész.
2017. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Martin3410 ***** válasza:
Viszont a facebook és az instagram profiljának a törlése jó ötlet.
2017. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
40%
És meddig fog menekülni az öcséd iskoláról iskolára? Miért az áldozat meneküljön állandóan? Mentsd le a zaklató gyerek irományait és mutasd meg az osztályfőnöknek és az igazgatónak. Kérj időpontot és menj be hozzájuk. Amúgy a tanárok nagyon is jól tudják, hogy mi folyik csak nem lépnek addig, míg botrány nem lesz. Ahol én tanítottam az ilyen esetekben behívatták az erőszakos gyerek szüleit és kész tények elé állították: vagy magántanítvány lesz a gyerekük, vagy fegyelmi tárgyalása lesz. Mindig elvitték a "kiskakast" a szülők egy másik iskolába. Szülők, gyerekek és tanárok meg fellélegeztek. Mi mindig átengedtük a dühös szülőt a portán, hogy elkaphassa a bántalmazó mogyoróját. Olyankor mindig sürgős dolgunk volt a tanáriban és nem láttunk semmit. :) És láss csodát, megszelídült másnapra a nagyszájú kisfiú.
2017. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!