Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van vele, még mindig a...

Miért van vele, még mindig a nővérem?

Figyelt kérdés

A nővérem és a "párja" között 24 év a korkülönbség. Nem szerelemmel kapcsolat a részéről, ezt tudom. 13 évvel ez előtt ismerte meg a munkahelyén (főnöke volt). A nővérem diák volt, iskola mellett tanult mert egy balesetben az édesapánk meghalt, édesanyánk deréktól lefelé lebénult. 3an vagyunk testvérek ő a legidősebb.

A főnöke nagyon-nagyon sokat segített nekünk, szerelmes lett a nővérembe. Eleinte nem volt köztük kapcsolat, csak ugy 3-4 év után.

A férfi elég idős a nővérem meg fiatal 30 éves és most, hogy mind befejeztük az iskolát és dolgozunk tudnánk támogatni az édesanyánkat, már nincs szükségünk rá.

De ő nem akarja elhagyni hálás neki, a sok segítségért.

En is az vagyok és az egész család az. Hozzánk bármikor jöhet, ha ne adj isten valami története vele elsők között lennék aki szaladna segíteni.

A férfi nem akar gyereket, nem akar utazgatni, moziba járni.... a nővéremmel. Üzleti utakra jár és ezért neki nem szórakozás az utazás. Medencés házban élnek ezért azt mondja fürődjön, napozzon otthon.

És mielőtt írnátok, nem, nem a pénze miatt van vele! Dolgozik, jó munkája és megtakarított pénze is van, meg amúgy sem egy költekezős típus, nem az a fajta!


2015. júl. 2. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De miért tartod olyan elképzelhetetlennek, hogy a nővéred valóban szereti? A leírás alapján nagyon rendes embernek tűnik. A korkülönbség még nem ok arra, hogy ne lehessen köztük szerelem.
2015. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő mondta.
2015. júl. 2. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor tiszteli, vagy jó lelki támasz, vagy jó a humora.

Esetleg apapótlék.

2015. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor azt is tőle kell megkérdezned, hogy ennek ellenére, miért van vele.

Meg ugye az sem mindegy, hogy hogyan mondta. Sose szerette? Vagy csak nincs már köztük az a lángoló szerelem? Boldog így? Vagy sem? Ő szeretne gyereket és ebből gondok vannak, hogy a férfi már nem? Ha így van, akkor csakis a nővéred tud ezen változtatni, ti nem dönthettek helyette.

2015. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha jól értem, akkor a nővéred majd 10 évet járt vele, mindezt azért, hogy segítsen neki anyagilag és nem is szerette? nekem ez elég furcsa. még ha ki is használna valaki valakit, nem tudom elképzelni, hogy 1 évtizedig képes lenne fenntartani a látszatot, hogy szereti..

igazából nem a te dolgod, foglalkozz a saját szerelmi életeddel. ő majd ha akar szakít vele vagy együtt marad vele

2015. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ember pszichéjének vannak védekező mechanizmusai. Ha jobban belegondolsz, a baleset idején (és azóta is) nővéredre, mint legidősebb gyerekre hárult a család iránti felelősség. Talált egy embert, aki rengeteget segített nektek, és a nővéredet akarta...Akkor ezt megadta neki. Ha most, amikor már nincs rá szükség, eldobná, akkor óhatatlanul is úgy nézne ki, hogy csak a pénzéért volt vele. Jóérzésű nő ezt nemigen vállalja fel, inkább szenved tovább, csak ne kelljen rłbancnak éreznie magát.

A baj az, hogy valahol a pasi sem volt önzetlen, most pláne nem az. Azt kellene valahogy megértetni a nővéreddel, hogy semmiféle erkölcstelenséget nem követ el, ha felbontja ezt a kapcsolatot. Ha gyereket akar, pláne lépjen mielőbb, ilyen árat senki nem követelhet azért, mert egykor segített a családnak. Neki pedig csak ez az egy élete van.

2015. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 6-os valaszolo leirta a lenyeget... en is hasonlo cipoben jarok, a parom nagyon sokat segitett, ezert tisztelem, es halas vagyok neki! Szeretem mint embert, de szerelmes sosem voltam.
2015. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!