Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha nagyon megbántot...

Mit tegyek ha nagyon megbántott a nővérem?

Figyelt kérdés
Mindig segítettem neki ha szüksége volt rá akármit kért megkapta a szüleinktől is mindig ő volt a kedvenc. Soha nem szóltam emiatt pedig fájt. Tavaly 6 lombik után végre ki tudott hordani egy gyönyörű kisfiút imádjuk is a kisfickót agyon kényeztetjük. A baj csak az ,hogy a gyerek apja és a szülei nem így állnak a dologhoz pedig ők erőltették a gyerek témát nem érdekelte őket milyen veszélyes volt a nővéremnek úgy kezelik a gyereket mint egy mutogatni való tárgyat húzzák minden fele és dicsekednek. Amióta együtt van a párjával a tesóm kifordult magából csendes ,visszahúzódó lett és mindenben azt csinálja amit a párja mond, nem veri csak lekezelően bánik vele és ez mind az anyucikájától ered aki szerint a nővérem nem jó semmiben. A lényeg hogy most volt a gyerek keresztelője eredetileg én lettem volna a keresztanya de nem vagyok megkeresztelve ők eldöntötték melyik pap tarja és nekem is meg kell keresztelkednem mert másként nem lehet a lakhelyemen élő papa anélkül is megkeresztelte volna hogy én nem vagyok. Tisztában voltak vele hogy nem vagyok hajlandó keresztelkedni márcsak azért se mert ne más döntse már el legyek vallásos vagy ne. A keresztelőre nem meghívva lettünk csak szimplán közölték mikor lesz és mit kell csinálnom, összevesztünk mert nem így kell elintézni a dolgot szerintem, 1 héttel előtte szólt de már volt betervezne más. Végül a párja unokatestvére és a legjobb barátja lettek a keresztszülők.6 éve vannak együtt és eddig mindenben a mi családunk engedett amit csak kitaláltak mert nem akartunk veszekedést de elég volt eddig is tudtuk ,hogy lenéznek minket de tűrtünk idáig. A testvérem retteg az anyósától aki mindent irányít és mindenkit kioszt ha olyanja van még a férje is fél tőle, lenne hova mennie a tesómnak de a gyerek miatt a párjával van pedig már nem szereti ezt elismerte.Szeretem az unokaöcsém tündéri kisfiú de még a kedvéért sem keresztelkedtem erőszakból meg pláne nem de azért fáj hogy a tesóm ilyen könnyen intézi a dolgokat és nem gondol bele hogy a szüleinek és a testvérének fájdalmat okoz a viselkedésével.
2015. jún. 29. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Elolvasva, amiket a nővéred helyzetéről írtál, nem sértődéssel kellene reagálnod, azt hiszem van éppen elég baja, biztos nem jódolgában és nem is ő intézte az egészet. Próbálj túllépni ezen, hátha tudsz lelki segítséget nyújtani, ezen a ránehezedő nagy nyomáson enyhíteni kicsit. Biztos jó testvérek vagytok :)
2015. jún. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a testvéred hibája, hogy hagyja ennyire elfajulni a hleyzetet. pl a keresztszülőség. Nyilván semmiben nem adja meg a hangját, így a ti családotoknak mindenben nyelnie kell. Nővéred ezt választotta, neked/nektek nem muszáj asszisztálni ehhez. Én biztos nem tenném. Az egy dolog, ha őt megalázzák a kapcsolatában, sőt még a férje is az anyja pártját fogja vele szemben (hatalmas szerelem lehet). De az, h engem v a családomat irányítsák és igy kezeljenek minket az már kicsit sok. Nővéred majd kér segítséget, ha már megunta a "szerencsétlen málhás ló" szerepét, addig ne nagyon intézkedj, mert te leszel a fősz@r, aki beleszól az életébe.
2015. jún. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudjuk ,hogy nincs jó helyzetben sokszor mondta is folyamatosan mondjuk neki ha nem bírja jöjjön haza vagy a saját külön lakásába mert van neki hála a szüleinknek. Egy szavába kerül és megyünk érte de ő nem lép.hagyja hogy az anyós úgy viselkedjen vele mintha egy senki lenne és nem is az unokája anyja hiába mondom neki nincs miért eltűrni neki mindent mert megvan a saját egzisztenciája a munkahelyén várják vissza mert jó szakember van saját lakása autója. Erőszakkal nem hozhatjuk el ha ő nem akarja azt meg nem tűrjük tovább hogy folyamatosan mi legyünk a lábtörlők ebből 6 év elég volt.
2015. jún. 30. 08:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi ugyanezt csináltuk nővéremmel végig 10 kerek éven át.. Mi haza is hoztuk, visszaszökött. Hiábavaló volt minden. Addig amíg szerelmes, nem fogja átlátni az egészet, h őt megalázzák (és evvel titeket is). Gondolom van benne egyfajta büszkeség is (mint az én testvéremben volt), h milyen lenne már megint a 0-ról nekiindulni, megint felépíteni egy ilyen szintü kapcsolatot és így inkább tűrt.. tűrt.. elviselte h a hátán fát vágjának. Szörnyű az ilyen még látni is, h szenved az akit szeretsz. De a világért se ismerné be, h neki ez nagyon nem buli így. Sajnos sokmindent nem lehet tenni. csak várni.. várni.. míg feloszlik a köd és rájön arra, hogy ő ettől többre hivatott, mint hogy napi szinten kapja a kiosztást, alázást, kioktatást.
2015. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!