Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ebben a helyzetben ti mit...

Ebben a helyzetben ti mit lépnétek? Vagy semmit nem tud tenni?

Figyelt kérdés

A nagymamám 2 éve elhunyt. Még halála előtt a házát a nevemre írta, ő volt a haszonélvező.

Eddig semmi gond nem volt belőle, viszont egy hónapja a testvérem elkezdett fúrkálódni, hogy ezt a mama nem tehette meg, hogy csak nekem adta.

Most egy számomra mondvacsinált indokkal, hogy ki akarják őket tenni a bérelt lakásukból had jöjjenek hozzánk.

Mi a férjemmel 100%-ban egyet értünk abban, hogy nem szeretnénk azt hogy hozzánk költözzenek. Van egy két hónapos kisbabánk, nekünk erre nincs szükségünk.

Ezt elmondtam neki, és azóta fenyeget, hogy márpedig neki is joga van a lakáshoz.

Beszéltem egy ügyvéddel, de csak jövő hétre kaptam időpontot.

Szerintetek, tud valamit tenni vagy így jogilag neki semmi köze nincs hozzá?



2015. ápr. 1. 11:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Tehát a nagymamád után az apukád örökölt.

Te meg ajándékként megkaptad már korábban az ingatlant.

Mint írták is, a "köteles" rész miatt csak apukád (örökös) kérhetné az ajándék egy részét. A testvéred nem.

2015. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Igen apukám mint egyedüli gyerek örökölt.

Ebbe, hogy a mama nekem adta a lakást bele egyezett nincs semmi problémája vele. Örül, hogy van lakás a fejünk fölött.

Csak a testvérem nem tud bele nyugodni.

Már apa is rá szólt, hogy ehhez neki semmi köze.

Megprobàlom vele normálisan megbeszélni hátha észhez tér.

2015. ápr. 1. 15:13
 23/23 anonim ***** válasza:
83%

#22 nem hiszem, hogy meg tudod vele beszélni, hiszen valahol jogosan érzi azt, hogy a mamád neked sokat adott, neki meg semmit (feltételezem egyébként, hogy mamád részéről ez nem volt véletlen)


én írtam korábban a köteles részt, meg a 15 évet, de visszavonom, mert ha apukád mint örökös ebbe beleegyezett, és nem támadta meg az örökléskor, akkor a tesódnak nincs semmi keresnivalója ... és ne fogadd oda, mert kitúr!

2015. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!