Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ebben a helyzetben ti mit...

Ebben a helyzetben ti mit lépnétek? Vagy semmit nem tud tenni?

Figyelt kérdés

A nagymamám 2 éve elhunyt. Még halála előtt a házát a nevemre írta, ő volt a haszonélvező.

Eddig semmi gond nem volt belőle, viszont egy hónapja a testvérem elkezdett fúrkálódni, hogy ezt a mama nem tehette meg, hogy csak nekem adta.

Most egy számomra mondvacsinált indokkal, hogy ki akarják őket tenni a bérelt lakásukból had jöjjenek hozzánk.

Mi a férjemmel 100%-ban egyet értünk abban, hogy nem szeretnénk azt hogy hozzánk költözzenek. Van egy két hónapos kisbabánk, nekünk erre nincs szükségünk.

Ezt elmondtam neki, és azóta fenyeget, hogy márpedig neki is joga van a lakáshoz.

Beszéltem egy ügyvéddel, de csak jövő hétre kaptam időpontot.

Szerintetek, tud valamit tenni vagy így jogilag neki semmi köze nincs hozzá?



2015. ápr. 1. 11:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem a szulei vagyona, szoval ha nem kapott az oroksegbol a mamatol, igy jart.

Ha beveszitek, nagyon nehez lesz kirakni.

2015. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően mivel a nagymama életében ajándékozás keretében adott neked valamit, erre nem vonatkozik a köteles rész.
2015. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Ha a te nevedre van iratva, nem. Pl. ilyen alapon, ha meghalt is, egy végrendeletben is hagyhatta volna rád. De az ügyvéd biztosabbat tud mondani ebben az ügyben.
2015. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom, mivel nem végrendeletben hagyta meg hanem még halála előtt.

Befogadni semmikép nem akarjuk őket, mert nem éppen az a nyugalmas család. Nem tudnak kompromisszumot kötni ez már régebben is be bizonyosodott.

2015. ápr. 1. 11:37
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Nem tűnik túl fairnek ez az örökség, de jogilag nem tehet semmit.

Ő kapott valamit? Mert akkor abból ti is kérjétek a jussotok.

2015. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ő nem kapott semmit, legalábbis a végrendeletében nem jelölte meg.

Ott csak apa, mint egy gyermeke és anya volt megjelölve.

Én nagyon sajnálom, de soha nem volt olyan kapcsolatban a mamával.

2015. ápr. 1. 11:43
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Oda ne engedjetek oket!


Hadd fenyegessen. Nem tud semmit tenni.

2015. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha egy zuros csaladrol van szo, akikkel a viszony sem jo akkor ne fajjon a fejetek miattuk, ne engedjetek oda es kesz. Mond el nekik hogy igy dontottetek es kesz.
2015. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem fognak oda jönni.

2015. ápr. 1. 11:58
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi joga, el kell fogadnia a nagymamád döntését, menjen a szüleitekhez vernyákolni.
2015. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!