Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ebben a helyzetben ti mit...

Ebben a helyzetben ti mit lépnétek? Vagy semmit nem tud tenni?

Figyelt kérdés

A nagymamám 2 éve elhunyt. Még halála előtt a házát a nevemre írta, ő volt a haszonélvező.

Eddig semmi gond nem volt belőle, viszont egy hónapja a testvérem elkezdett fúrkálódni, hogy ezt a mama nem tehette meg, hogy csak nekem adta.

Most egy számomra mondvacsinált indokkal, hogy ki akarják őket tenni a bérelt lakásukból had jöjjenek hozzánk.

Mi a férjemmel 100%-ban egyet értünk abban, hogy nem szeretnénk azt hogy hozzánk költözzenek. Van egy két hónapos kisbabánk, nekünk erre nincs szükségünk.

Ezt elmondtam neki, és azóta fenyeget, hogy márpedig neki is joga van a lakáshoz.

Beszéltem egy ügyvéddel, de csak jövő hétre kaptam időpontot.

Szerintetek, tud valamit tenni vagy így jogilag neki semmi köze nincs hozzá?



2015. ápr. 1. 11:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Az ajándékot csak az ajándékozó kérheti vissza a törvény szerint.

Mivel nem örökölted, mint ahogy írták is előttem nem tehet semmit.

2015. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2015. ápr. 1. 12:17
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

ne köszönd, mert az ügyvédnél meglepetés ér majd:

A köteles rész alapjába beleszámít mindaz, amit az örökhagyó a halála előtti 15 évben bárkinek ingyenesen juttatott. A köteles rész pedig akkor jár a törvényes örökösök egy meghatározott körének, ha az örökhagyó kizárta őket az öröklésből. Szóval ha 15 éven belül volt az átírás, akkor sajna hosszú pernek nézhettek elébe.

2015. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Sajnos ez egy kemény menet lesz, és nem valószínű, hogy ingyen megússzátok.
2015. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
A nagymama után valamelyik szülő örököl (akinek az édesanyja volt a szóban forgó nagyi). Ha pereskedés is lehetne, akkor a szülő kezdhetné, ugyanis neki jár köteles rész, és egyéb dolgok. Ha a nagyi a kérdezőre íratta a házat/lakást, és minden egyéb dolog fizetve lett ezután (illeték és ami ezzel jár), akkor ebbe szerintem nem nagyon tud a tesó belekötni. Én semmiképp nem engedném be őket magatokhoz, mert csak magatoknak okoztok még nagyobb sz*rt. Kitenni nem tudjátok majd őket soha szerintem, és ha még pereskedés is lenne, szerinted milyen életetek lenne egy fedél alatt ráadásul?!
2015. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Javitsatok ki ha tévedek de a köteles rész az örökösöknek jár. Ez esetben a mama gyerekének,nem pedig az unokának!

Hiába pattog a testvér,ő akkor se örökölt volna semmit ha teszem fel nincs végrendelet v nincs ajándékozás. Mindent a szülő örökölt volna,kivéve ha ő már nem él. De itt ilyenről szó sincs

2015. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%
Ha valaki haszonélvező, az azt jelenti, nem ő a tulajdonos . Ebben az esetben a haszonélvező csak haláláig használhatja a házat, és utána a tulajdonosé teljesen.Haszonélvező hogyan ajándékozhatja el az így használt házat?
2015. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 acelsziv ***** válasza:
75%
16 -nak igaza van. Ti a tesóddal nem vagytok jogilag örökösök, így a tesód nem is követelhet semmit.
2015. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó! Gondolom úgy,hogy amig még tulajdonos volt,elajándékozta azzal a feltétellel hogy holzig tartó haszonélvezete lesz rá.
2015. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Egyetertek az elottem szolokkal, h nincs beleszolasa abba, h csak a Te neveden van a haz. Azokkal is egyetertek, akik azt mondtak, ne vegyetek magatokhoz oket, mert csak elmergesedik megjobban a helyzet, nem beszelve arrol, h nem vmi egeszseges az testverrel valo ilyen szintu egyuttlakas.


Keszulj fel arra, h valoszinuleg o is ugyvedhez fordul. Ha olyan ugyvedet fog ki, aki a penzert belemegy a jatekba meg akkor is, ha elveszti a pert, akkor lesz birosagi ugy.


Szerintem ilyen helyzetben legjobb, ha tavolsagtarto es higgadt vagy, de baratsagos.

2015. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!