Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ilyen soknak számít...

Tényleg ilyen soknak számít ez a 6 év?

Figyelt kérdés

Van két testvérem. Az nagyobb (8 évvel idősebb fiú) beszédesebb, több kalandot mesél, ezért a kapcsolatunk is jobb. A kisebb (6 évvel idősebb nálam, fiú) nem beszél annyit, de nagyon ingerlékeny.

Én mindig az a szerény, csínytelen leánka voltam a családba. Hisz, megtanultam, hogyha jó vagyok, akkor sok mindent könnyebben megkapok, de ha rossz, akkor nem kapok semmit (most a sok mindent és a semmit ajándékokra értem, nyilván szeretetet adnak... :)).


Bár, én se vagyok beszédes, de mégis jobban felfigyeltem a nagyobb testvéremre, aki nem lökött el maga mellől.

Most épp itthon van a kisebbik (az egyetemen neki szünet van).

Ma a pluszórán kérdezte az egyik tanárnő, hogy hogy sikerültek a vizsgái a kisebbnek, de én nem tudtam válaszolni, mert velem nem beszél. A tanárnő furcsálta, de azzal nyugtatott, hogy a tesóm a hibás ilyen szemszögből.

Itthon leteszteltem, úgy, hogy betettem a kedvenc számomat, de annyit mondtam a tesómnak, hogy "csak egyszer meghallgatom, semmi több". Hirtelen felismerte, hogy a zene Francia. Én nagy francia fan vagyok, csak nincs lehetőségem tanulni. Nos, ő erre elkezdte szidni a franciákat, és az ízlésemet. Engem ez nagyon kiborított, pedig tényleg nem szoktam kiakadni... türelmes vagyok mindenre.


Nemrég jutott eszembe, hogy ez a 6 év a felelős... (amúgy a másik tesómmal is csak pc játékokról beszél).

Amúgy ebben a vitánkba ő le "büdös kölyök"-özött meg egyéb dolgokat vágott a fejemhez csakazért, mert kiálltam az ízlésem mellett.


Lesz olyan idő, amikor ez a 6 év nem fog sokat jelenteni? Vagy örökké ennyire el fog tolni magától?



13/l vagyok.


2015. febr. 9. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a 6évnek köszönhető,a testvérednek ilyen természete van ...köztem és a bátyám közt is pont 6 év van:) embere válogatja
2015. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én bátyám 5 évvel idősebb nálam. Sose voltunk jó testvérek, nyírtuk egymást. Azóta jó a kapcsolatunk, hogy mindketten elköltözünk otthonról. De most se szoktunk mélyenszántó beszélgetéseket tartani, csak nem csesztetjük egymást. Úgyhogy szerintem igen, ez az oka. A másik tesód meg már pont elég nagy ahhoz, hogy tudjon veled mit kezdeni, de a kisebbik nem tud. 26N
2015. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt még elfejeltettem írni:

Én már próbálkoztam azzal, hogy jobb kapcsolatunk legyen, de annyiszor sértett meg, a közelségem miatt, hogy már inkább nem érdekel mit csinál, csak nekem ne okozzon fájdalmat :'/ (amúgy ő az, aki engem érzelmileg rengeteget zsarol, pedig érzékeny féle vagyok.)


1-es: Köszönöm a választ.

2-es: Hát, 1-2 hónaponta jön haza maximum 1 hétre (1 hét ritka, inkább csak 2 napokra jön). Szóval kicsit olyan, mintha elköltözne. De amikor hazajön, és újra közös lesz a szoba, akkor nekem eléggé rossz, hogy össze vagyok zárva egy 19 évessel. Amúgy a másik fizikán tanul, szóval elég sok érdekes kísérletet tud bemesélni :) (a családba mind matekfejek vagyunk). De a 'kisebb' nem mesél nekem a biológiáról, pedig épp az embert tanuljuk (ő orvosin van) és sokat segíthetne. Meg engem is érdekel...

2015. febr. 9. 21:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ tőled is :)
2015. febr. 9. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok szívesen:)és nem kell szomorkodni ...mi is mindig vitatkozunk...ez olyan se veled ,se nélküled:D

14/l

2015. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az en tesom 9 evvel idosebb nalam es jol kijovunk, igaz kevesebbet beszelunk miota pestre koltozott
2015. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnálom, h ezt kell megélned. igaza van az előttem szólóknak: nem a 6 év a felelős, hanem a tesód alaptermészete. illetve még 1 fontos tényező, ami a családi kapcsolatból adódik: ti. hogy ő a középső testvér. ez annyit jelent, h ő a nagyobb tesó felől elvileg (még ha gyakorlatilag nem is) megkapja ezt a "megalázottságot", amit majd felturbózva haraggal továbbad neked. bár lehet, h a nagyobb tesód kedvesen bánik vele, ő tutira kisebbségi komplexussal küzd, és ezt te szívod meg, mert rajtad éli ki a "nagyságát", "főnökösködését", ami neki hiányérzetként jelenik meg. ez gyakran a középső testvér szindróma :( aki ebbe beleesik, az nemcsak a tesóival, hanem az egész családjával rossz viszonyba kerül, szüleit is kritizálja, mást csinál, másképp vélekedik, mint ők (ti), szóval egy kicsit antagonista alapból. felismered a szitut?
2015. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!