Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Két testvér hasonlíthat...

Két testvér hasonlíthat egymásra annyira mint az ikrek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 25. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minket gyakran ikreknek néztek régebben, pedig 3 év van köztünk a nővéremmel.. Most már egészen más az öltözködési stílusunk, de ha egyforma ruhában lennénk és ledobna 6-7 kgt megint ugyanúgy néznénk ki..:)
2014. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, én ismerek ilyen testvérpárt :)
2014. dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Van ismerősöm, 2 fiú, akik között alig van 1 év korkülönbség, és tényleg mintha ikrek volnának.

2014. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ismerek 4 srácot, közülük 2 tényleg iker, de a másik 2 testvérre annyira hasonlítanak, hogy négyes ikreknek is simán elmennének. Az egyikkel látszik egy kicsit a 6 év különbség, de nagyon nagyon hasonlítanak így is.
2014. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 4 év van. Ikreknek nem néztek, de mindig hasonlítottunk annyira, hogy megismerjék a húgom nélkülem is, hogy te csak az xy testvére lehetsz. Most, hogy felnőttünk, méginkább hasonlítunk, csak a hajunk nagyon máshogy hordjuk.
2014. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy két személy iker, önmagában nem jelent sokat, csak hogy testvérek, akik véletlenségből egyszerre születtek. De nem feltétlenül hasonlítanak egymásra.

Viszont te feltehetőleg az egypetéjű ikrekre gondolsz.

Ők úgy jönnek létre, hogy egyetlen megtermékenyített petesejtből keletkező zigóta az első két hétben kettéválik, és külön babák lesznek belőlük. Tehát teljesen egyforma a génállományuk.

Mivel minden ember a az apa és az anya génkészletének felét kapja, ezért igen, elméletileg előfordulhat, hogy pont ugyanazokat a géneket kapja két gyerek, és teljesen egyformák lesznek, mint az egypetéjű ikrek. (Erre azért nem nagyon volt még példa, de a nagy hasonlóság elég gyakori.)

2014. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerösöm meg a féltestvére (közös anya, más apa) két év körkülönbséggel születtek, de ennek ellenére tökéletesen egyformák, fényképeken senki nem tudja eldönteni, hogy melyik van rajta.
2014. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt azért leírhatná valaki, aki értelmes szavak lepötyögésére is képes, nem csak a szép színes kezekre klikkelésre, hogy mi a gondja a 6. válasszal, miért kellett lepontozni? (Jelenleg 13 %-on áll.)
2014. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bátyám 5 és fél évvel idősebb nálam. Lépten-nyomon kérdezgetik tőlünk, hogy ikrek vagyunk-e. Mindig azt felelem, hogy hja, csak én kicsit később érkeztem. Ráadásul én nő vagyok, és még így is.
2014. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öcséim között kb másfél év van, anya közös, apa más. Teljesen ugyanúgy néznek ki. Csak egyiknek barna a haja fekete szemmel, másik szőke, kék szemmel, viszont a kisebbik majmolja az idősebbet, tehát mindig ugyanolyan ruhában is vannak. Hangjuk is nagyon hasonló. Durva
2014. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!