Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ikrek azonos kezdőbetűvel?...

Ikrek azonos kezdőbetűvel? (Sebestyén és Sámuel)

Figyelt kérdés
Választanátok azonos kezdőbetűvel neveket ikreknek? Hogyan hangzik ez a két név Tóth vezetéknévvel?

2013. nov. 18. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem... Gyakran használnak a suliban monogrammot, így előfordul az egyosztályon belül azonos, nem babrálnék ki velük...


A két név közül csak a Sebestyén tetszik..:)


De a vezetéknévvel egyiknsem rossz (szerintem)

2013. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, ha azonos a kezdőbetű, de ez a két név nem tetszik egyáltalán.
2013. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, ezek a nevek. ne haragudj.
2013. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem mind a két név tetszik, de jobban tetszik a Sámuel -egy barátomat is így hívják és nagyszerű ember-
2013. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szemezgess! Ez a hivatalos lista, ami nálunk elfogadott.


[link]

2013. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezekkel a nevekkel semmi baj.


Sőt szerintem inkább különlegesek mert nem igazán van gyerek akit így hívnak. /sámuelt is csak egyet ismerek/


Én egyébként azon gondolkodtam, hogy ha sok év múlva lesz gyerekem akkor tuti valami hasonlót adok neki mert nem sok ilyen nevű rohangál az utcán és véletlen se lehet eltéveszteni, hogy kinek szólnak.

2013. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ikreknél ugyan sokan "viccesnek" találják, ha azonos kezdöbetüjü keresztnevük van, esetleg még rímel is, de a gyerekeknek borzalmas. Akkor is sok esetben összekeverik öket, ha teljesen más nevük van, nemhogy ha még az is hasonló.


Nekem ikerfiaim vannak, de sokszor mondják, hogy milyen szerencse, hogy a nevük még csak nem is hasonlít.

2013. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem tetszenek, ezek a nevek. És nem tartana vissza az azonos kezdőbetű. A monogram pedig abszolút nem egy olyan nagy jelentőségű dolog, ami miatt más mellett döntenék.


Mi is megbeszéltük, hogy ha úgy alakulna, hogy iker fiaink lesznek, akkor az Ábel és az Árpád nevet kapják.

2013. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Te választottad ezeket az ízléstelen neveket? Borzalom...
2013. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlom az azonos kezdőbetűjű neveket ikrek esetében. Nekem is van ikertestvérem. Testvéremet Arnoldnak, engem pedig Andornak hívnak. Rengetegszer kerültünk idegesítő szituációba a nevek végett, mint iskolában mint az életben egyaránt. Neveket keverték, keverik. Hiába ismernek minket.

Elég lesz nekik az, hogy hasonlítanak egymásra. Nem kell ezt fokozni a név adassál, meg egyforma ruhákkal. Igaz erről nem volt szó.

2013. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!