Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit játszak a kistesóval?

Mit játszak a kistesóval?

Figyelt kérdés

nem jövünk jól ki mert ő mindig mást akar amit én 6 éves

segitsetek előre kösz


2014. okt. 28. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudni, te hány éves vagy, de nyilvánvaló, hogy neked kell alkalmazkodnod a 6 éveshez, nem fogod tudni ráerőltetni azt, amit te szeretnél. Egyszer-egyszer nem halsz bele, ha olyasmit csináltok, amit ő szeretne.
2014. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
jó játék a mobilteló
2014. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Te hány éves vagy? Egy 6 éves ritkán szellemi partner egy 10 fölötti gyereknek. Ha nagy a korkülönbség, csak játszani tudsz vele, nem együtt játszani. Egyébként biztosan vannak kicsiknek való társasjátékok, a legót a legtöbb gyerek élvezi, festés/rajzolás/gyurmázás, memóriakártya, de sok gyerek pl a meséket is imádja. Az én húgom pl egész nap meséket olvastatott volna velem. Bár biztosan nem mindennapos, a tesóm kedvenc játéka az "iskolás" volt, én 3 évvel idősebb voltam, és minden nap el kellett vele játszanom, amit az iskolában tanultam. Ő is megtanulta. 6 évesen írt, olvasott, mondatokat elemzett és ágrajzot csinált hozzá, koordináta rendszert használt, pedig nem volt csodagyerek, csak élvezte. (Egyetlen hátránya az volt, hogy aztán unatkozott az iskolában az első 4 évben.) De tény, hogy csak olyasmit fog megtanulni, amit ő is élvez.
2014. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
LEGO?
2014. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

figy, én a kutyámmal azt szoktam játszani, hogy eldobok neki egy teniszlabdát, az meg mint az őrült megy érte, és hozza vissza nekem. Neki ez szuper játék. Nyilván ez, mint játék engem nem elégít ki túlságosan. Viszont szeretem a kutyát, és örömet okoz, amikor látom a kis büszke pofáját, ahogy hozza vissza a labdát. Nyilván el tudnám dobni olyan helyekre, hogy soha se tudja visszahozni, de nem ez a lényeg, hanem az hogy örüljön a játéknak. Én meg örülök az örömének.


mivel idősebb vagy nála, kb semelyik játék, amit ő élvez, nem fog kielégíteni. viszont, ha szereted a tesódat, akkor már azért megéri játszanod vele valamit, hogy örüljön (hagyod nyerni), és ezáltal talán neked is jobb napod lesz.

2014. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Építeni nagyon jó móka idősebb korban is, és a hat éves sokat tanul a nagytól. A lego is szuper ötlet. Nálunk csak duplo van, de ha jönnek hozzánk a nagy uncsitesók mindenki duplo vasutat akar építeni és minden egyéb szerkezetet hozzá. Szerintem bármi, amiből különleges dolgot lehet építeni nagyon jó. Különleges dolgokat pedig legtöbb esetben a nagytesó szokott kitalálni. Transzformerekként bírkózni párnák közt is nagyon jó móka. Focizás is jó. Társasjátékok is nagyon jók. Már abban a korban van hogy lehet igazságosan játszani, nem kell mindíg engedni nyerni. Gyurmázni is lehet közösen. Egyébként te hány éves vagy és mit szeretsz játszani?
2014. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Építsetek, társasjátékozzatok. Bújócskázzatok. Illetve azt amit ő akar, a nagyobbnak engednie kell néha.
2014. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2014. okt. 31. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!