Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek a fél-bátyámmal,...

Mit kezdjek a fél-bátyámmal, meg úgy általában a családfám apai ágával? (14L) Kezdek megőrülni.

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és kezd tele lenni a hócipőm az Apa felőli családommal. Egy kicsit hosszú lesz, mert sok apró részlet van, ami fontos a történet szempontjából.

Elég zűrzavaros családból származom, Apa második, Anya első házasságából. Vérszerinti testvérem nincs, van egy 'bátyám' (inkább idegen) Apa első házasságából, és van két hugom (akiket hugomként szeretek) Anya második házasságából. Apa huga keresztanyám, van tőle 2 unokatesóm. Apa alkoholista volt, Anyával 4 éves koromban váltak el. A bátyámat kb. akkor láttam utoljára. Apa 8 éves koromban halt meg. Nagyon hiányzik, de már túl vagyok magam rajta, már amennyire egy kislány, mint én túl tud lenni az apja halálán. Mindegy, nem drámázok. A bátyám 10 éves koromban megtalált Facebookon. Csak akkor beszélt velem, ha én írtam rá, de persze nem ilyat kérdezett, hogy szia xy, mi történt veled az utóbbi hat évben? Én, naiv barom, persze reménykedtem, meg teljesen oda meg vissza voltam, hogy mennyire szeret engem. Aha. Namármost, ő pontosan tudta, hogy abba a kerületbe járok gimibe, amiben ő lakik. Érdekelte? Ááá, dehogy! Hónapokig nem beszéltünk (pedig mind a ketten fenn vagyunk nap-mint-nap) , majd a névnapomon volt pofája megint játszani a jóbátyót, mondta, hogy van valamije nekem (reményeim szerint egy rajz Apától, aki grafikus volt), és hogy adjak egy postacímet, elküldi. Kiderült, hogy kb. 3 utcára lakik tőlünk, azt mondta, hogy majd találkozzunk valamikor, odaadja. Ennek pont egy hónapja. Kezd elegem lenni. Boldog karácsonyt, boldog újévet nem kívánt. (pedig online volt) akárcsak a többi családtagom arról a feltájról. Nem tudom már mit csináljak. Az a behízelgő modor , ami sugárzott a szavaiból... És mégis, mondott olyanokat, hogy az Öreg büszke lenne rám... Istenem mekkora ey naiv barom vagyok! Mit tegyek,hogy ne reménykedjek? Mit tegyek, hogy ne fájjon mindig rájuk gondolnom, és ne menjen fel a pumpa bennem?

Köszönöm, ha végigolvastad ezt a tinidrámát, ha van ötleted, kérlek segíts!



2014. jan. 4. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

:((((((

szegény te ...nemtudok mit mondani..bocsi 15/L

..


:((

2014. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért köszi, hogy elolvastad :)
2014. jan. 4. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
ne csak fészbúkon chateljetek, beszélj vele személyesen.keresd fel,hisz ezek szerint tudod hol lakik,nem is messze tőletek.nem hinném h elküldene,szemtől szembe jobb ezeket a dolgokat tisztázni.ha meg nem akarja tartani veled a kapcsolatot az úgyis kiderül a helyszínen.
2014. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok a terhére lenni... :/
2014. jan. 4. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:

szegéény.

én megkérdezném tőle,hogy van-e esély arra,hogy közöttetek testvéri kapcsolat legyen vagy nem... ha igent mondd, fixálj le vele bizonyítékként egy időpontot, amikor találkoztok és dumcsiztok egy órát vagy kettőt, ha nem ,akkor eddig sem volt az életedben legalább nem reménykedsz! :(

2014. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom...

Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 4. 22:14
 7/10 anonim válasza:

14 éves vagy,azt nem írtad,hogy a bátyád mennyivel idősebb,de én azt mondom,hogy ha egyszer ő az idősebb,akkor legyen benne annyi,hogy ne tőled várja el, hogy felkeresd. Szerintem beszélgess ezekről a dolgokról anyukáddal és próbáld meg elfogadni,hogy a nem vér szerinti bátyád így áll hozzád,hozzátok. Lehet,hogy ő csak ismerős ként tekint rád,lehet nem szeretne testvér ként közeledni. Sajnos az idő sok családot eltud választani,viszont össze is tud hozni családokat. Én azt tudom neked tanácsolni,hogy légy erős és ne hagyd magad becsapni,ne erőltesd azt ami nem megy! Majd lehet,mikor idősebb leszel,azaz nagykorú másképp fogod látni a dolgokat. A te korodban ez még természetes,hogy szeretnéd ha minden úgy lenne mint régen,szeretnéd ha melletted lennének a szeretteid,de később majd rájössz,hogy semmi sem lesz olyan mint régen. Az élet mindig változik,el kell fogadnunk a változásokat,nem szabad a múltban élni mert akkor elvesztegeted a jelened. A múlt már elmúlt,ne akard rendbe hozni a múltbéli problémákat,mert elveszed magadtól a jót,ami rád vár. Hidd el,minden okkal történik,mindennek megvan a maga oka és ideje.

Majd kinövöd a kamaszkort és másképp fogsz a dolgokhoz állni :)

Nem tudom ezzel mennyit segítettem,de sok szerencsét és jót kívánok a jövőben! :)

2014. jan. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó! :)

A bátyám valahogy úgy 30 és 40 között van.

Nem élek a múltban, mert a múlt sem volt sose jó. Ez a család sose volt normális :D

2014. jan. 6. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem tudod, hogy hány éves?
2014. jan. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyszerű. 4 éves koromban láttam utoljára (ha nem számítjuk Apa temetését, ahol kb. 2 szót beszéltünk) , sose volt túl szoros kapcsolatunk, Facebookon meg nem látható a születésnapja/hány éves.
2014. jan. 8. 06:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!