Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Börtön után van lehetőség...

Börtön után van lehetőség igazán rendes életet élni?

Figyelt kérdés

Szeretem az öcsémet, de nagyon más a felfogásunk... tanultam, dolgoztam, teszem ezeket most is. Egyelőre (!) van rendszeres havi jövedelmem, saját lakásom és egy csodálatos párom. Ő azonban sosem volt sem a suli, sem pedig a munka híve. Belátom, ritka borzalmas gyerekkorunk volt, és nyilván fájó pont, hogy a szüleink lef*snak minket, de soha nem gondoltam volna, hogy börtönbe kerül valaha, ráadásul nem ártatlanul. Lopásról van szó, 2 és fél évet kapott. Nemsoká szabadul, de nem tudom, hogyan segítsek. Szívem szerint azt mondanám, költözzön hozzánk, de mi is éppen hogy csak kijövünk, ráadásul van egy lány, aki végig kitartott és kitart mellette most is, valószínűleg együtt költöznének... Lehet, hogy csúnya dolog, amit mondok, de sokat szenvedtem már a családom miatt, mert szinte én vagyok az egyetlen ember, aki úgymond "gádzsós" életet él, de nem szeretném, ha lehúznának. :/ Ti befogadnátok magatokhoz? Vagy tegyek félre neki minden hónapban a szabadulásáig x összeget?


Legyetek szívesek a kérdésre válaszolni és lehetőleg minimálisan ítélkezni! Köszönöm.


2013. nov. 25. 17:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ismerek embert, aki 13 év után szabadult (nem gyilkosságért!)és új életet tudott kezdeni. Persze ehhez kell jó adag akaraterő, képezte magát a börtönben, tanult.

És elengedhetetlen az újrakezdéshez a barátok vagy család támogatása, anélkül szinte esélytelen a dolog.

Nem azt mondom, hogy ezentúl eltartani, de első időben segíteni kéne, akár azzal, hogy mire kijön, munkát keresel neki, és az elején lakhatást adni neki. Segítség nélkül visszaesik!

de neki is nagyon akarnia kell normális életet élni, beilleszkedni a társadalomba.

2013. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
ha aktuális még a kérdésed, akkor írj, én már túl vagyok ezen..
2014. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Kérlek engem is lássatok el pár jó tanáccsal. Én most fogok bevonulni majd előreláthatólag. Semmi erőszak csak embercsempészés miatt kaptam felfüggesztettet 18 évesen és most 21 évesen pedig egyéni azonosító meghamisítása miatt kerülök majd be. Félek, hogy nem fogok tudni lábra állni. Mit tegyek, hogy ne veszítsem el magam odabent?! Most spórolós vagyok, és van félretett pénzem amit megakarok majd tartani pár száz ezer forint. Bent is dolgozni akarok, hogy tudjak félrerakni ha lehet ilyet majd. De nyelvet is tanulni szeretnék. Jó ember akarok lenni, de nem ment eddig!
2014. júl. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!