Bátyám beköltözött a közös házba, ilyenkor tehetek valamit jogilag?
Ha a közös házban él, akkor kérhetsz töle a te feledre lakáshasználti díjat, amit köteles fizetni.
Felkérheted, hogy vegye meg a te házrészedet, akkor ki kell, hogy fizesse. De elvileg el is adhatod a házrészedet akárkinek, aki hajlandó megvenni így.
Ha nem akarja, kérheted a közös tulajdon megszüntetését is, és a ház kényszereladását. Igy ugyan áron alul lesz eladva, de mégis látsz belöle pénzt.
akkor itt ezek szerint nem öröklésről van szó jogi értelemben. az a kérdés szerintem kinek a tulajdona a ház, ki a haszonélvező.
de amúgy miért nem beszélitek meg családon belül?
Ez esetben nem ÖRÖKÖLTÉTEK a házat, ami nagy különbség. Ha a szülők nevén van még, akkor az Övék. Semmilyen térítésre nem számíthatsz.
Ha ráírták kettőtök nevére 50-50% tulajdonjoggal, akkor kettőt tehetsz, vagy Te is beköltözöl, vagy megpróbálod eladni neki a részed. Ha nem akarja megvenni, és emelett akadályozza a bejutásod, akkor jogi úton érvényesítheted tulajdonosi jogaidat.
Ja, most látom: ha anyuék még élnek, csak külföldön, akkor szó nincsen örökségről. Az ököslghez előbb kell egy halott is, azaz egy örökhagyó. Itt csak hátrahagyott tulajdonról (házról) van szó, amelynek a tulajdosa külföldön él: az egyik vagy mindkét.
Ilyenkor nemigen tehetsz semmit, mert nem vagy tulajdonos. Anyédéknak kellene tenni ez ügyben valamit. Pl. eladni a házat, vagy peidg megbeszélni és írásban rögzíteni egy ügyvédnél a lakáshasználatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!