Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha utál a nővérem?

Mit csináljak, ha utál a nővérem?

Figyelt kérdés

És a legjobb, hogy azt se tudom, mit követtem el.

mondjuk mindig is ilyen volt velem, nem is emlékszem, hogy életemben valaha is lett volna hozzám egy kedves szava.

mostanában az a szokása, hogy beszólogat amiatt, hogy még nincs pasim, tegnap épp ettem és néha, amikor elbambulok, csámcsogok evés közben, erre így elkezdi nekem: -Nem csoda, hogy nem volt még pasid, amilyen undormány vagy..

amúgy már nem akartam neki mondani, hogy pont ne ő beszéljen, amikor a volt pasija is felcsinálta, aztán otthagyta terhesen egy másik nőért...inkább ne legyen pasim 15 évesen, de később olyanokkal járjak, akik szeretnek...persze biztos én vagyok a hülye.

ezenkívül van egy kölyke is, a gyerek szintén ugyanígy beszólogat (pedig még csak 6 éves) és már van, hogy visszaszólok neki, mert idegesít, hogy egy kis 6 éves beszólogat, és még csak rá sem szólnak..szóval tegnap is mondott valamit, hogy jó undorító vagyok, hogy csámcsogok, én meg mondtam neki, hogy te beszélsz?....erre elkezdi nővérem: -Büszke lehetsz magadra, ha 15 éves létedre egy 6 évessel veszekedsz, nem vagy normális!

aha, én nem vagyok normális, mikor ő 30 évesen itt élősködik rajtunk, meg most nem is az, hogy még velünk lakik, mert ha normális lenne, meg a gyereke is, akkor nem lenne velük bajom, de ez már gáz szerintem, hogy nem elég, hogy még nem költöztek el innen, de én a helyében visszafognám magam, nekem le is sülne a bőr a képemről, ha élősködnék valakiken, és még ekkora pofám lenne...ja amúgy a szüleinket is mindig szidja a hátuk mögött, szóval..

az meg a másik, hogy mindig nekem mondja, hogy ha valami nem tetszik, el lehet költözni...hát szerintem 15 évesen még rohadtul nem kéne senkit sem elzavarni az otthonából, de mindegy...

szóval ez normális?? miért csinálja ezt?


2013. okt. 5. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ez a helyzet elég gyakori azoknál ahol ilyen nagy korkülönbség van a testvérek között.

pl. 2 unokanővérem, egyik 20 másik 30 éves és az idősebb állandóan piszkálja a "kicsit". Azért mert megszokta, hogy 10 évig egyke volt, körülötte forgott minden és utána már nem tudta megszokni hogy hoppá, most már más is van a családban aki kap csokit/ruhát stb. nem csak neki jár minden.

Ugyanez megvan a fiúk közt, párom és báttya pl. Párom báttya kitalálta hogy a páromnak mindenben jobb, őt jobban szeretik stb.

Az meg nem fordulna a fejükben hogy 8-10-15 évet csak velük foglalkoztak, rájuk ontottak minden figyelmet. ez önzőség.

Én nem csinálnék semmit... ha nagyon felhúzna leutánoznám a gesztusait kifigurázva, ez kb. az emberek 90%-ának fel..ssza az agyát. ha nem nyugszik elcsenném valamelyik kedvenc cipőjét és keresnék valami krémes állagú kutyagumit amiben megmártóztatnám a talpát majd visszacsenném.

Lehet hogy gyerekes és vlsz ki sem derülne, de az elégtétel érzése meglenne.

2013. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
a szüleid elcseszték.. miután megszülettél te a nővéredről megfeletkeztek.. és mivel csak veled törődtek vele már nem ezért csinálja ez..
2013. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

1.: ez jó ötlet...:D

2013. okt. 5. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 1. olvasásra azt szűrtem le, hogy ez szimpla irigység..

Tudod az a ciki, hogy ő 30 éves..de az agya kb olyan mint egy 12 évesnek..:/

Sokat nem hiszem hogy tudsz tenni.Szüleid bele szólnak ebbe?Vagy mit gondolnak?

Az egy dolog hogy veletek él..mert sajnos vannak élethelyzetek, amikor az ember nem tud mást tenni..de hogy így viselkedik?

Köztünk a nővéremmel 10 év van.Anyukánk 2x házasodott..Nekem őszintén szólva olyan mint ha a 2. anyukám lenne..Egyébként anyukánk már nem él sajnos.A mai napig az egyetlen ember az életemben akire mindig önzetlenül segít nekem ha valami problémám van.El sem tudom képzelni hogy ilyen legyen velem.Mondjuk ő is korán szült.A lánya már leérettségizett, és nekem is van 2 pici gyerekem.

Na mindegy.

Amúgy az hogy te beszólsz egy 6 évesnek, az semmivel se rosszabb, mint hogy ő felnőtt fejjel szekál egy 15 évest.Nyugodtan szóljál ilyet vissza neki.Azért mert neki nem jött össze az élet, azt nem rajtad töltse le.Beléd akarja beszélni, hogy te is milyen szerencsétlen vagy..de menjen el a füled mellett..nem kell mindenkinek olyan lennie, mint neki.

2013. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Irigy hogy te még fiatal vagy és azt csinálhatsz amit akarsz.

Én visszaszólnék neki,

-hogy azért mert az életedet elcseszted, ne rajtam töltsd le a dühödet, és igazán megnevelhetnéd a kis mocskos szájú gyereked, bár akinek mocskos szájú az anyukája az ne csodálkozzon.

-otthon akkor csámcsogok amikor jól esik

-ha pedig beszól hogy el lehet költözni, akkor mond meg neki hogy nem vagy a szüleim, és te is elköltözhetsz ám 30 éves létedre ehelyett anyáméknál élősködsz...


Szóval nyugodtan, higgadtan, válaszolj neki, a kisgyereknek, meg ne szólj vissza, meg fogja unni hamar...


Ugyanakkor megmondhatnád anyádnak hogy aszogat a 'nővéred.

2013. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, sokat segített

jó lenne, ha nekem is ilyen nővérem lenne, mint neked :/

a szüleimet amúgy nem érdekli, sőt, múltkor kérdeztem is apámtól, hogy őt nem zavarja, hogy még mindig velünk laknak? erre így mondta, hogy nem, sőt, örül, hogy nem költöznek el....

meg amúgy a szüleimről igaz nem írtam a kérdésben, de nekik ő a kiskedvenc, mindig cseszegetnek, hogy példát vehetnék róla, mert neki milyen jó alakja van, meg milyen szép a haja...amúgy csak megjegyzem, hogy a nővérem 150 cm és kb. 65 kg, én meg 160 cm vagyok és mikor legutóbb mértem, 56 kg voltam...a hajamról meg nem tehetek, hogy ilyen, évente kb. 2x vasalom ki, és még így is mindig töredezik, most is itt volt nálunk 1 hete a fodrász, levágta a hajamat, már most szarrá van töredezve a vége...

meg amit még nagyon bírok, hogy most jöttem 9.-be, a város egyik legerősebb sulijába vettek fel és itt vagyok ilyen 4-es-5-ös tanuló, a nővérem meg egy nagyon gyenge iskolába járt, egy olyanba, ahová többnyire azok mennek, akik éppen, hogy nem buktak meg és olyan rosszak a jegyeik, hogy csak ide veszik fel őket...szóval ő abba az iskolába járt és még ott is megbukott...lehet, hogy az én logikámmal van baj, de egy ilyen emberről miért is kéne példát vennem?

2013. okt. 5. 10:39
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az 5. választ is!
2013. okt. 5. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, hogy a nővéreddel mit csinálj nem tudom, de kis gyerekekkel sok tapasztalatom van, hidd el ha egyáltalán nem figyelsz arra amit mond (például amikor a csámcsogással idegesít, csak elkezdesz még hangosabban enni) nagyon hamar abba fogja hagyni, mert ő szimplán jól szórakozik azon, ha felhúzod magad, de ha látja hogy le sem szarod biztosan abba fogja hagyni.
2013. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb azzal jönnek, hogy vegyél példát a nővéredről, mondd, hogy oké, máris mész, és felcsináltatod magad egy felelőtlen sráccal, a gyerekkel majd nem törődsz, kibuksz a suliból, és rajtuk fogsz élősködni.
2013. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!