Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan reagáljam le a nővérem...

Hogyan reagáljam le a nővérem viselkedését?

Figyelt kérdés

Tudjátok hosszú história ez, én nem is akarok bűnbakot keresni, de lelkileg nem tudok megnyugodni, ha nem hallok valami ésszerű módszert arra, hogyan dolgozzam fel ezt az egészet.


A helyzet az, hogy mi öten vagyunk testvérek, 2 bátyám egy nővérem és egy hugom van. A mi családunk (apánk nem volt) anyám alkoholizálása miatt nagyon nagyon nehéz helyzetben élt, a legszűkösebb körülmények közt nőttem fel. Mivel a tesók sem voltak nevelve - ugyebár hogy is nevelhetne egy gyereket is egy alkesz - eléggé elzüllöttek, a legidősebb bátyám 18 évesen lépett le és azóta sajnos nem hallottunk felőle, a kisebbik is ugyanekkor jött el otthonról és a börtönben kötött ki pár évvel később. Mi lányok tűntünk még a legnormálisabbnak akkor is amikor a nővérem akivel addig egymást támogattuk a nehéz időkben, fogta magát és ugyanúgy lelépett mint mindenki. Én egyedül maradtam 16 évesen a kishugommal meg egy munkanélküli alkesz anyával...


A suli mellett dolgoztam amit csak lehetett hogy egyáltalán enni tudjunk de már kimerültem és a sulira sem tudtam rebdesen figyelni, a huginak is normális életet akartam teremteni ( ez NEKEM kötelességem úgyérzem) hát kaptam egy lehetőséget 18 éves koromban amiből szépen ki tudtam egyenlíteni az életszínvonalunkat a semmiből a normálisra... Tudom hogy most gyűlölködni fogtok, a kultúrált keretek között folyó prostitúciót választottam. Nem részletezem nem leányálom, de sikerült a hugom anyja helyett anyjának lenni és most sokkal normálisabb életünk van ha lehet ezt mondani, mint korábban.


A nővéremmel néha néha beszéltem ( testvérek vagyunk akkor is ha otthagyott nyakig a trutyiban) természetesen nem mondtam el neki hogy mi van de azért észrevette hogy jobban megy, ha lehet így mondani puncsolt is rendesen.... Egészen addig amíg a volt barátom akivel 3 évig voltam együtt puszta szemétségből elárulta neki hogy mit csinálok. Én nem tudom honnan tudta meg, gondolom ő is ezt az egyetlen lehetőséget látta, de elmondta neki.


A nővérem elhordott mindenféle undorító mocsok ribizlinek, nem is beszéltünk hónapokig, amikoris rámírt az egyik régi közös ismerősünk, hogy tudja hogy mit dolgozom, de már régen is tudta hogy mit fogok csinálni majd, hiszen a nővérem is pont ugyanebbôl tengette a napjait régen( mostmár elvileg nem) amikor lelépett.


Hogy álljak ezek után hozzá? Bocs hogy hosszú!



2013. aug. 3. 23:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
A tesód egyszer már otthagyott, megteszi még egyszer. Most visszajött és részt akar. A leghatározottabban vissza kell utasítani, és a lehetőségek között a helyére kell tenni, hogy tudja mihez tartsa magát!
2013. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Akár hiszitek akár nem nekem nagyon is sokat jelent, hogy meghallgattok, és nem lekezelő módon konstatáltátok a foglalkozásomat!:) természetesen nagyon szeretném befejezni és tanulni még egy kicsit, de azthiszem addig nem tudom megoldani ezt a dolgot egyedül, amíg a hugi sulija be nem fejeződik. Természetesen ezt egyáltalán nem panaszkodásként írtam, mert én büszke vagyok arra hogy belőle még akármi is lehet, egyenlőre állatorvos szeretne lenni, és akármennyit változzon is az ízlése, én szeretném ha teljesíthetné az álmait! ( ha már nekünk nem volt meg a lehetőségünk.)


A nővérem kérdésében is igazatok van szerintem, és az a helyzet hogy ha akarnék sem tudnék segíteni neki, mert a ,,jobban megy" nem teljesen egyenlő a ,, semmi anyagi gondom nincsen-nel"

Bánt hogy ő sem mozdította felénk úgymod a füle botját sem, hiába éheztünk vagy fáztunk ( képletesen szólva) természetesen ha ezen múlna én nem tagadnám meg tőle azt hogy legyen étele meg zug a feje fölött de pénzt azt biztos nem juttatnék neki. Nem szemétségből, de én azt nem rá fordítanám, hanem inkább spórolok, mert ki tudja mit hoz a holnap. Lehet igazatok van és meg kellene kérdeznem nem tudna e beszállni egy tolltartó vagy egy pár füzet erejéig a költségekbe... Valahogy úgy érzem maximum rámcsapná a telefont hogy neki sem kolbászból van a kerítés....


Mégegyszer köszi, hogy meghallgattatok, el sem hinnétek mennyire jólesik. Nekem nincs senkim, és senkivel sem tudom megbeszélni a gondokat, bajokat, de még az örömöt sem , igaz megszoktam már, de néha azért jólesik ez, mint minden ember számára. Meg hát csak nem egy gyereknek fogom elmondani hogy mit miért teszek, hogy szegényt terheljem , így is eléggé igyekszik hogy alkalmazkodjon a körülményeihez. Nagyon aranyos kislány, jobb testvért nem is kívánhatna az ember, és nekem ez mindennél többet ér :)

2013. aug. 6. 11:01
 13/21 anonim ***** válasza:

én nem ítéllek el. Sőt! Becsülöm, hogy felelősségteljesen gondoskodsz a húgodról. Az a szomorú, hogy erre az útra kellett lépned ennek érdekében. Én is 16 voltam, mikor anyukám meghalt( ő is alkoholista volt), így a 22 éves nővéremre maradtam. Ő egy büfében dolgozott anno.

Nővéred szerintem azért szapul, mert szégyenli hogy ő is így kereste a kenyerét és még csak eszébe sem jutott segíteni nektek akkor

2013. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Őszintén remélem hogy sikerült túllépned a dolgon, és ha mással nem is de tapasztalattal kicsit gazdagabb lettél!:) szerintem egy nővérnek az a dolga hogy segítse a kisebb testvérét főleg ha csak ketten maradnak egymásnak, és becsülendő, hogy a tesód segített neked tovább élni az életed! Remélem a nehézségek közepette továbbra is sikerül kitartanotok, kívánom hogy sokáig szeressétek még és vigyázzatok egymásra!:)

Sajnos az én tesóm nem volt ilyen és igazat adok abban, hogy szégyenlheti magát azért amit tett vagy nem tett! Én mindenesetre azon vagyok hogy megmutassuk neki hogy MI lehet hogy csak ketten de IGAZI család vagyunk, akik számíthatnak egymásra! A kicsilányt is megedzette az élet, nagyon komoly is tud lenni szegényem főleg mivel ő is nagyon jól emlékszik miket kellett és kell kiállnunk amíg a tesónk szinte ,, dubai"ozott, de olyan édes mindig engem vigasztalgat hogy de ugye mi akkoris szeretni fogjuk egymást ha majd nagyok leszünk meg ilyenek, és hogy ő a nővérünktől nem is akarna egy puszit sem mert szerinte ha szerette volna akkor eljött volna hozzánk karácsonykor mert az a szeretet ünnepe. És mivel a karácsonyt mindig kettecskén töltjük szerinte csak mi szerethetjük igazán egymást. És tudjátok ez a gyermeki ártatlanság az, amit meg akarok védeni a bajoktól, mert bizony ez volt az ami a reményt adta és átsegített a bajokon. Ezért nem szabad feladni soha, még ha mostoha is az összes körülmény, és ez az a csoda amit a nővérem soha nem fog megtapasztalni! Máris nagyon sok mindent vesztett az élettől; ha lehet mondani mindent.

2013. aug. 6. 17:47
 15/21 anonim válasza:

Hát én így nem ítéllek el, mert nem élvezetből és nem borravalóért csinálod, hanem tényleg a húgod életének javítása és a változtatni akarás a célod... De gondolom keresel is közben más munkát, igaz?


18/F

2013. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Borzasztóan sajnálom, hogy ehhez kellett folyamodnod, pedig látszik ahogy és amiről írsz, hogy nagyon jó ember vagy. Nem adod fel és csak a hugodért megteszed, hogy legalább neki ... igazad van, nem a legszebb amit csinálsz de légy magadra büszke hogy ennyi szeretet és kitartás van benned és miatta megteszed. Szívből remélem és kívánom neked, hogy rendeződjenek a dolgok és tudj valami mással pénzt keresni.
2013. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Isten áldjon és segítsen téged!
2013. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A kérdést inkább neki kéne feltennie, hogy "hogy álljak a húgom szeme elé azok után, ahogy beszéltem vele, hogy tegyem helyre ezt a hibát?".

Nagyon szép dolog tőled, hogy annak ellenére, hogy te vagy a megbántott fél, még te keresed a lehetőséget, hogy hogyan hozd helyre. Nem volt joga bántani téged, adódott egy élethelyzet, amit így oldottál meg. Szerintem inkább bátorság volt, nagyon sokan feladták volna, és ki tudja milyen vége lett volna...

Kettőtök ügyét megoldhatja az idő, és amikor mindketten lecsillapodtok egy kiadós beszélgetés. Szerintem sikerülhet mindent helyrehozni. (MÉg egy jó tanács, ne vágd soha a fejéhez ő mit tett, legyél Te a bölcsebb!)

2013. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, (és most pontozatok le nyugodtan) a könnyebb utat választottad amikor ezt a hivatást választottad.

Megértem milyen helyzetben voltál, és gondolom nem Budapesten vagy valamelyik nagyobb városban éltek, ami még jobban megnehezíti az életedet. Sok hozzád hasonló lánnyal találkoztam (a munkám miatt )

és mindegyik lánynak nagyon szívbemarkoló volt a "története", de a 95% később sem váltott. Ha ki akarsz szállni ebből akkor még az elején tedd meg, mert minél tovább vársz annál nehezebb lesz.

A nővéred meg csak kihasználna téged, és ezt ne hagyd!

2013. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Elítélni én ezért nem foglak. Te tudod, mit miért tettél.

Viszont az nagyon gáz, hogy ennyi éven át hazudtál a barátodnak. Az már több, mint szemétség. A párod hitegetted, és másnak mutattad magad, mint ami vagy. Fertőzésveszélynek tetted ki, és tulajdonképpen folyamatosan csaltad. Még akkor is, ha nem élvezetből.

Nagyon gáz.

2013. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!