Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni egy anyáskodó...

Mit lehet tenni egy anyáskodó nővér ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunk óta ez van. Apának többször feltűnt olyankor ő rászólt. Mikor nincs itthon rászólok, hogy fogja már vissza magát olyankor anya persze engem ordít le. Többször mondtam neki, hogy nem kéne ezt csinálni vagy ha nagyon akarja akkor ezt a párján élje ki. /persze ha ő itt van akkor a hangneme is változik/= nem vírnyíkol//


Év közbe jó mert van köztünk 120 km. így ritkán találkozunk. Most itthon van kb. 3 hete de már megint rákezdte.


Mindig azt hallottam gyerekként, hogy ha nagy lesz a távolság akkor megjavul a kapcsolatunk mert 99 %-ba az segít.Hát nálunk ez rohadtul nem jött össze.

19 és 23 évesek vagyunk.


2013. júl. 25. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el anyáskodni rajta, de ne túlzóan...érezze hogy csinálod, de ne legyél gyerekes és gúnyos...Csak ésszel. Hátha idegesíteni fogja, akkor elmondhatod neki, h na engem is ez idegesít, befejezhetnénk mindketten.
2013. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2013. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lány, de szerintem lényegtelen.

Sose bírtam elviselni, hogy ha ezt csinálja. Szerintem nagyon mások sem.

2013. júl. 25. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg verd ki egy-két fogát.
2013. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Következetesen újra meg újra leállítani, amikor anyáskodni akar fölötted. Legrosszabb esetben, ha nem tanul a hibájából, akkor tessék ignorálni, illetve egy időre megszakítani vele minden kapcsolatot úgy, hogy az utolsó levélben vagy telefonon meg kell neki mondnai, hogy ezt miért teszed: eleged van az anyáskodásából. A levél jobb, mert ott nem tud a mondataidba belekötni, nem tud játszmázni.


Írj neki egy levelet és úgy írd meg, hogy tudja: ezennel rácsaptad az ajtót. Akkor vagy hajlandó vele szóba állni, ha ő keres és ha úgy keres, hogy egyenrangú testvérként kezel téged (azaz megváltozott a hozzáállása a dolgokhoz), nem pedig a lányaként.


Ja és te magad a levél után ne keresd őt.


Amikor pedig anyád rádordít ezért, szólj csak rá nyugodtan, hogy ne ordítozzon, a hallásod kiváló és törődjön a saját dolgával. Ne szóljon bele két testvér dolgába, mert ahhoz semmi köze.


Állj a sarkadra és állj ki magadért. Semmi joga anyáskodni fölötted csak azért, mert 4 évvel idősebb, mint te. Ez a négy év ott számít, amikor te 2 vagy ő pedig 6 - de két felnőtt ember esetében már egy cseppet sem.

2013. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!