Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most mit tegyek? Engedjem,...

Most mit tegyek? Engedjem, hogy hozzánk költözzön a sógorom?

Figyelt kérdés

A párom öccse évvekkel ezelőtt megszakított minden

kapcsolatot a bátyjával egy bizonyos dolog miatt. Akkor azt mondta, hogy a párom neki többet nem a testvére.

Nem rég a sógorom hajléktalan lett ezért most arra

próbálja rábeszélni a páromat, hogy fogadja be. Egy utolsó gerinctelen féreg és még van pofája idejönni...

Mondtam a páromnak, hogy szó sem lehet arról, hogy hozzánköltözzön mikor évekig le se sz@rta, de a párom erre megsértődött.


2013. júl. 12. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
én sem örülnék neki, főleg ha eddig ez volt a hozzáállása. ha a párodé a lakás, akkor megmondanám, hogy oké, első a család én pedig elköltözöm. Értesítsen, hogy mikor jöhetek újra. Ha az én lakásomban laknánk, akkor csak annyit mondanék, hogy nem.
2013. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt nem mindegy, hogy mi volt a régi sértödés oka, könnyen elképzelhetö, hogy VOLT oka a sógornak arra, hogy ne akarjon a testvérével beszélni. Vagy pedig csak dühében mondott ilyet, utána meg nem tudott visszakozni.


Másrészt ha a testvér hajléktalan lett, akkor - hacsak nem kimondottan bünözö -, szerintem evidens, hogy befogadja a bátyja.


Ha TE ez ellen ennyire tiltakozol, föként, hogy a párod belemenne, magad alatt vágod a fát.


Ha megfogadod az elözö tanácsát és kiköltözöl, akkor készülj fel arra, hogy többé nem lesz visszaút.

2013. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg albérletben lakunk egy kertes házban. Nem olyan hajléktalan mint amilyenek az utcán vannak de hamarosan olyan lesz.
2013. júl. 12. 16:25
 4/13 A kérdező kommentje:
#2. Ha a sógorom úgy gondolja, hogy oka van a testvérére haragudnia akkor ne akarjon hozzánköltözni sem.
2013. júl. 12. 16:34
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Azért ami "évekkel ezelött" történt, az nem feltétlen érvényes ma.


De mindenképpen jobb, ha leállsz az akadékoskodással, ez a párod és a testvére közötti ügy, ha a párod megbékül vele, akkor neked semmi beleszólásod.

2013. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
A testvérek közötti megbékéléshez nincs köze, de ahhoz igen, hogy kivel költözzön össze, kit kerülgessen a fürdőszobában és kire főzzön. Ha kérdező fizet az albérletéért, a villanyért stb, akkor ahhoz is van köze, hogy kivel osztja meg az életét és az intim szféráját. Azért ha ott egy idegen férfi, már nem olyan kényelmes, nem szambázhat ki egy egy szál bugyiban ha elfelejtett valamit a fürdőszobába vinni, nem trónolhat a vécén újságot olvasva, stb...
2013. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még pár hónnappal ezelőtt is megöléssel fenyegette a páromat és ez a hülye még befogadná.
2013. júl. 12. 16:49
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Én alapból nem szívesen fogadnék be senkit, de így főleg nem. Ha pár hónapja azzal fenyegette a párod, hogy megöli, akkor miért olyan biztos benne, hogy mondjuk nem rabolna ki titeket? Undorító patkány párod öccse, hogy eddig fenyegetőzött, hogy meg, hogy kell a segítség, könyörög.
2013. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*most meg
2013. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is ezt próbálom a férjemmel megértetni.
2013. júl. 12. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!