Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 2 éve húzódó családi krízist...

2 éve húzódó családi krízist hogyan kezeljek?

Figyelt kérdés

Íme a szituáció felvázolva:


Meleg 20 éves vagyok, munkakereső, jövőre egyetemista.

Anyám és apám konzervatív keresztények, akik folyamatosan ostoroznak mert nem találok munkát. Ha volt munkám az volt a baj hogy nem a végzettségemnek megfelelő.

Testvéreim is vannak. Az idősebb már dolgozik, de velünk él, ő most 25 éves. Fiatalabb meg nagyon lelkiismeretesen tanul, szorgalmas és nagy jövő áll előtte, ezt én is látom.


A probléma gyökere, hogy anyám kerekperec kijelentette hogy legyek heteró vagy költözzek, viszont azt még nem tudom megtenni. Van félretett kis pénzem, de az közel sem elég ilyesmire. Apám is tud róla. Ellenzi is, de nem nagyon emlegeti fel a témát, neki ez kínos, lényegében hagyja hogy azt csináljak amit akarok. Egyébként apura lehet számítani, mikor igazán nagy bajok vannak ő mindig elérhető és segít.


Testvéreimet nem nagyon izgatja hogy mi velem a szitu és velük is jóba vagyok. A családi feszültség gerjesztője az anyám. Keresi a konfliktusokat, de nem csak velem, hanem mindenkivel. Apámmal is többet veszekszik, semmi se jó neki, mindent kritizál, mindenkit sérteget, miközben azzal próbál tetszelegni, hogy bezzeg ő milyen jól keni-vágja a dolgokat (holott baromira nem).


A melegségem miatt ő érzi áldozatnak magát, mintha ez az ő személyes tragédiája lenne, és tönkrevágtam volna vele az életét meg a terveit. Kijelentette, hogy ha nem áldozom fel a saját álmaimat az ő boldogságáért akkor egy szar alak vagyok.


Azon gondolkodtam, hogy minnél hamarabb elkéne költöznöm. Esetleg ha nagyon jól tanulok egyetemen, akkor ösztöndíjjal kimenni külföldre és ott elhelyezkedni, vagy külföldön dolgozni, ha van valami.


Angolul tudok elég jól beszélni.


Tanácsok? tippek?

Minden választ köszönök



2012. jún. 19. 09:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Számomra a nemi identitás zavara a homoszexualitás is, mert ha igazi férfiként tekint valaki magára, akkor nem f@aszra vágyakozik.

Anyakomplexusa pedig már beteges szintű, olvass csak a sorok között, ha ő egy felnőtt férfi, akkor tudja függetleníteni magát az anyjától és nem rágódik az anyukája minden egyes szaván.

Családnak nem nevezném azt, amikor a melegek örökbe fogadnak, az inkább egy rossz vicc.

Biztos vagyok benne, hogy a homoszexuálisokat nem a természet alkotta, ez az emberi agy furcsa játéka, ami kijavítható, ha az illető kellő időt és energiát szentel rá, csak akarni kellene, nem tiltakozni, hogy azt úgysem lehet.Persze ez utóbbit könnyebb...

2012. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12:55 ennyi hülyeséget ilyen kevés mondatban...
2012. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nekem nincs bajom a szexualitásommal. Nem azt amit akartam, nem az amit elvártak tőlem, de ez vagyok én, és így kell boldogulnom a világban mert nekem ez jutott.


Anyakomplexusom nem hiszem, hogy van, de tény hogy nagyon kötődtem hozzá kissebb koromban. Ez a szeretet teljesen eltűnt mióta kijelentette hogy csalódás vagyok és nem kellek neki.


Nem karok heteroszexuális lenni. Esetleg ha lenne egy csodalámpa és a dzsinn mgkérdezné hogy mit kívánok, talán azt kívánnám, hogy legyek hetero, de őszintén szólva, azthiszem azzal megsemmisülne az ami én vagyok. Legalábbis egy része biztosan.


Én próbáltam megváltozni, de a "f*szt szeretem" ahogy a kedves válaszoló leírta. Mindemellett 100% férfinak érzem magam, 2 éve edzem és nem vagyok trendibúza.


Amúgy majdnem az összes választ pozitív értékeltem.

A további válaszokat is örömmel fogadnám.

2012. jún. 24. 20:59
 14/18 Béla211 ***** válasza:
Ülj levele és beszélj vele. Mond meg hogy te ezen nem tudsz változtatni úgy ahogy ő sem a heteró szexualitásán. Meg mond el h mit érzel , hogy már majd nem elvesztett és nem fogsz felé nézni ha ezt csinálja tovább. És hogy ezzel a viselkedésével nem csak téged fog elveszíteni de az egész családját. És akkor majd sírhat , hogy milyen egyedül van.Érdemes lenne meg mutatni az imák bobyért című filmet. Hát ha észhez tér , hogy nem magát kell néznie.
2012. jún. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megmondhatod ééccccsanyudnak, hogy ezt ők b*fffták el, mert az, hogy Te meleg vagy, genetikailag lettél ilyen, in concreto, nem tehetsz róla, rengeteg ilyen család van, aki nem tudja elfogadni, hogy a gyermeke/testvére MÁS, pedig akit először kellene hibáztatni, az nem te vagy! Értem én, hogy vallásos a család, de ha engem érintene a dolog, mint szülő, biztos felcsapnék pár könyvet, mielőtt átharapom a gyerekem torkát, mivel nem csettintéssel lesz vkiből heteró.


Még az én gyerekem is lehet meleg, de az én lányom, imádom, és akkor is a gyermekem marad, pláne, ha boldog is lesz!

Jöhetnek a lepontozások, meg a kövek...

2012. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11-es, aki ezt írtad: "Biztos vagyok benne, hogy a homoszexuálisokat nem a természet alkotta, ez az emberi agy furcsa játéka, ami kijavítható, ha az illető kellő időt és energiát szentel rá, csak akarni kellene, nem tiltakozni, hogy azt úgysem lehet."

Téged át lehetne nevelni, hogy meleg legyél? Na ugye hogy nem. Ha pedig igen a válaszod erre a kérdésre, akkor már eleve biszexuális vagy, csak a meleg éned elnyomod. (Felőlem nyugodtan elnyomhatod, szíved joga végigszenvedni az életed, de mástól már nem várhatod el ugyanezt, csak mert te ezt csinálod.)


Amúgy meg kedves kérdező nagyon tetszik a küzdésed, csak így tovább, és mutasd meg a világnak, hogy igenis sikeres leszel minden megkülönböztetés ellenére!

2012. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Felvettek egyetemre és munkám is volt a nyáron, szóval most jól érzem magam a bőrömben csak néha úgy érzem hogy sok a fölös energiám és csinálni akarok valamit ezért msot elkezdtem főzni is.


Mindenkinek köszi az összes választ :)

2012. aug. 7. 10:37
 18/18 anonim ***** válasza:
gratula a felvételihez! sok sikert a továbbiakban! :)
2012. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!