Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lett volna a megoldás a...

Mi lett volna a megoldás a nagyszüleim halála után?

Figyelt kérdés

Miután meghaltak az anyai nagyszüleim, az egyik nagybátyám kapta a szülői házat, mert ott is lakott, és életük végéig ő segített nekik. Viszont anyukámék heten testvérek, ezért esélytelen lett volna, hogy egy összegben kifizesse a testvéreinek az örökség rájuk eső részét, ha pedig eladjàk a házat és osztoznak, ő rosszul járt volna, mert ami neki jutott volna, plusz a félretett pénzéből kérdéses, hogy tudott volna normális hàzat/lakást venni.


Így viszont a legidősebb nővére rendszeresen a szemére veti, hogy kisemmizte a testvéreit, és olyan szinten bele akar szólni a dolgaiba, hogy pl. melyik függönyt tegye fel az ablakra (ilyesmibe az idősebbik húga is beleszól) + tárolónak használja a házat (mindent odavisz, ami nála nem fér el, és semmit se enged neki kidobni, amire nincs szüksége), illetve rendszeresen elhordott mindent a kertből, úgy, hogy a nagybátyámnak nem maradt, pedig egyedül gondozza a kertet, és ha ezek miatt vita van, akkor veti a szemére, hogy azt csinál ott, amit akar, ha már nem jutott neki az örökségből.


Ha meg kidobta volna onnan a nővérét a viselkedése miatt, akkor az sem kizárt, hogy az beperelte volna őt azért, hogy nem adta oda neki az örökség rá eső részét.



ma 09:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elvileg nem volt végrendelet, és a testvérei nem töltöttek ki lemondó nyilatkozatot, csak megegyeztek, hogy az említett nagybátyámé legyen a ház, ha már ő gondozta a szüleiket az utolsó éveikben.
ma 09:18
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Kinek a nevére került a ház? A hagyatéki eljárás során a többi testvér lemondott a tulajdonjogáról a nagybátyád javára? Vagy még mindig heten tulajdonosok?
ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Bocsánat, előbb válaszoltál, mint én kérdeztem. De még mindig nem világos. Pusztán egy szóbeli megállapodás született, és továbbra is heten tulajdonosok?
ma 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

De most akkor beleegyeztek vagy nem?


Mondjuk én nem ertek egyet ezzel, nalunk is volt ilyen a cssládban, én nem ertem,,miert mondtak le a részükről a testverek, hiszen ah otthon élő fél nem "ingyen" apolta a szülőjét, hanem a lakhatásert cserébe, különben mehetett volna alberletbe a gyerekével (a később már felnőtt gyerekevel, aki szinten olyan elcseszett lett, hogy otthon maradt a gyerekevel, ez valami cssladi örökseg lehet, hogy idiótaknak vállalnak gyereket, aztán laknak otthon).

ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdés, hogy mennyi ideje történt a haláleset, mert akármeddig visszamenöleg nem lehet követelözni, másrészt meg ha 2 év eltelt azóta, hogy felszólították utoljáara a fizetésre, akkor a tartozás elévül!
ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Azt kellett volna csinálni, hogy amíg otthon lakik ingyen, spórol és gyűjt saját ingatlanra, aztán a szülők halála után eladták volma a házat es mindenki csinály amit akar.


Ha a másik 6 testver meg tudta oldani a lakhatásat, a hetediknek is ment volna.

ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

ha pedig eladjàk a házat és osztoznak, ő rosszul járt volna


Így meg a másik 6 járt rosszul.

De ez nem így van, hogy nem jutott az örökségből.

Ha aláírta a jegyzőnél, hogy lemond, akkor semmi keresni valója nincs ott.

Ha nem írta alá, akkor járt, intézkedni kellett volna, nem a függönyön meg a kerten vacakolni. Ha nem tették hivatalossá, hogy a bagybátyé minden, hanen önkényesen eldöntötte, hogy az övé, akkor tényleg kisemmizte őket, de ha ennyi eszük van, hogy hagyták..

ma 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy mi történt. Amelyik családban sok gyerek születik, ott - jellemzően - a nagyobbakra idő előtt több teher hárul. Így ők - bár idejekorán -, de hamarabb lesznek talpraesettek és tudnak a saját lábukra állni.

Talán akkor a szülők még tehetősebbek voltak. Föld, jószág; és a bevételből tudták őket támogatni is. (Nem biztos, hogy így történt)

Aztán mindig van egy gyerek - jellemzően a legfiatalabb -, akit már nem engednek a szülők önállósodni. Ők maradnak otthon, mert "kell a dolgos kéz", és az "öreg szülőket" nem lehet magukra hagyni.

Amikor segíteni kell az időseken, a nem otthon lakók valahogy nem kerülnek elő. Mert hát a "Józsi/Juli" ott van.

Aztán megy a marakodás örökségen. Jelen esetben a házon.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as, de most nem logikus, hogy az foglalkozik többet a szülőkkel, akinek megoldják a lakhatásat? Az a gyerek miért nem megy el önallosodni és egyedül elni?


Én azt látom, hogy jellemzően azért szokott otthon maradni egy testvér, mert ő az élettelen, aki a többivel ellentétben nem tudja menedzselni az életét és csak azért lakik otthon, mert nem tudna megélni elköltözve.

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

“ említett nagybátyámé legyen a ház, ha már ő gondozta a szüleiket az utolsó éveikben.”


Illett volna lemondani az örökségről a javára, ha évekig gondozta a szülőket egyedül. Én nem beszélek a testvéremmel, mert utálom mint a szart (megvan az okom rá), de ha magára vállalja a szüleink gondozását, szó nélkül mondok le a javára az örökségről (házzal együtt 100m). És tekintve, hogy ő sokkal közelebb lakik, biztos, hogy nagyrészt ő fogja gondozni a szüleinket, ha oda jutunk.

ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!