Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy reagáljak rá, ha kiderül,...

Hogy reagáljak rá, ha kiderül, hogy terhes?

Figyelt kérdés

Tegnap mondta a húgom, hogy lehet, hogy terhes, a héten megy orvoshoz. Ezzel a résszel nem lenne probléma, ha nem állnának fenn a következők:

1. Húgom egy betegsége miatt erős gyógyszereket szed, amiket 1-2 hónappal ezelőtt gyengébbekre cserélt orvossal egyeztetve, azonban rosszul reagált rá a szervezete, így kapja továbbra is az erősebbet, és a doki mondta, hogy most 1 évig ne Essen teherbe.

2. Már mielőtt beszélt volna az orvossal a férjével a kezdetek óta nem védekeznek. A pasi nem húz gumit, a húgom meg közölte, hogy ő nem fogja hormonokkal szétcseszni a szervezetét.


Igazából én már elmondtam neki, hogy nagyon felelőtlennnek tartom őket, mert az erős gyógyszerek miatt akár baja is lehet a babának, plusz a doki is mondta, hogy figyeljenek oda, hogy most NE Essen teherbe, és csak azért se védekeznek. Tehát ha kiderül, hogy terhes, akkor nem fogok tudni vele szívből örülni, viszont biztos vagyok benne, hogy a család többi tagja nagyon drasztikusan és bunkón fog rá reagálni. Nekem már van gyerekem, tehát tudom, hogy milyen jó, amikor mindenki gratulál, és veled együtt örülnek, és ezt nem akarnám elvenni a húgomtól, de közben meg idegesít, hogy lehet, hogy ez a baba nem lesz egészséges az ő felelőtlen döntésük végett.



okt. 14. 11:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy elmondod neki a véleményed, még a magánügye, nem a te dolgod.
okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Csak szerintem beteges, hogy valaki tudja, hogy b...ik a tesója ? Húz-e gumit a párja, stb.
okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Miből gondolod, hogy ha terhes is, meg akarja majd tartani? Felelőtlenek, teljesen tudatosan nem védekeznek, szóval biztos beszéltek már róla a férjével, hogy mi lesz, ha besikerül a gyerek. Lehet azért nem izgulnak a gyógyszerek miatt, mert úgy vannak vele, hogy ha terhes lesz, majd elvetetik.
okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Te már elmondtad neki a véleményed, sőt az orvosa is felvilágosította.

Ha te innentől kezdve akár többször szóváteszed(hiába van igazad) nem fogja érdekelni, hisz eddig sem érdekelte. Inkább megsértődik. Akár hónapokig tartó harag is lehet, hogy te miért szólsz bele, mi közöd hozzá stb…

Egyébként ha a fejedhez vágja majd hogy semmi közöd hozzá, biztos irigy vagy rá. Te kibírod, hogy nem sértődsz meg?

Szóval hiába van igazad, csak azért mert a tesód, nem szólhatsz bele ilyen komoly dolgokba.

Ha meg megszüli a babát és szerencsére nem lesz baja, akkor eltudod képzelni, hogy mit kapsz majd? Akár az egész csaladot ellenek fordíthatja.

Szóval azért írja itt mindenki, hogy jobban jársz ha megtartod magadnak a véleményed.

okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell elmondani megegyszer a véleményedet. Tudja, nem érdekli. Magánügye.
okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Grizesteszta ***** válasza:
86%
Kérdező, értem, mi a gondod, ebben a helyzetben biztosan nekem is dilemmát okozna. A fentiekkel ellentétben, én hatszemközt megemlíteném nekik, hogy ha tényleg terhes, feltétlenül beszéljenek a nőgyógyásszal és és a kezelő orvosával is, hogy mik a várható következmények. De a továbbiakban nem szólnék bele, nem akarnám befolyásolni a pár döntését 'lesz ami lesz' ill. 'aki hülye, haljon meg' alapon.
okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Katona Dius ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én unokahúgommal jártam hasonlóan. Olyan gyógyszereket kell szednie élvetvitel szerűen, ami konkrétan tilos terhesség alatt. Ott is próbáltak alternatív gyógyszereket, de nem vált be semmi. Viszont mindenáron gyereket akart (22 éves volt, szóval még erősen fiatal, ráért volna várni 1-2 évet, míg találnak alternatív gyógyszert). Nem érdekelte, terhes lett. A baba hálistennek egészséges lett, most 4 éves, egyelőre nem derült ki nála semmi betegség. De ez írtó nagy mázli volt. Semmi garancia nincs, hogy hugodnál sem lesz baj.
okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen igazad van, idióták.

Így reagálj rá:

Gratulálok, remelem minden rendben lesz.

okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen felesleges ezen esetleg összeveszni. Mindegy, hogy mit reagálsz, az a tényeken nem fog változtatni. Ha valami gondot okoz a gyógyszer, akkor az orvos úgyis el fogja mondani, hogy mik a lehetőségek, megtarthatja, el kell vetetni, vagy várni kell és vizsgálni, hogy lesz-e valami gond.
okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, hogy nem az én dolgom, de ha a testvérednek sem mondod el a véleményedet, akkor kinek???"


Annak mondd el, aki kérdezi, ez ilyen egyszerű. Azért, mert a tesód és jóban vagytok, nem kell kéretlen veleménnyel ostorozni, ha érdkelné, mit gondolsz, nyilván megkérdezne.


Azért, mert nem ugatsz bele más életébe, meg nem lesztek idegenek egymasnak.



Egyébként is, ha terhes, nem mindegy már, mi a véleményed? Az nem valtoztat semmin utólag.

okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!