Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám lebeszélni...

Hogyan tudnám lebeszélni erről öcsémet?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó éve középiskolában, most fog érettségizni és ezután szeretne csatlakozni a katonasághoz. Mondtam neki, hogy ennél azért többre is viheti, inkább tovább kéne tanulnia, de nem akar, mert szerinte az egyetem csak időpazarlás, minek tanuljon még pluszba 3-4 évet, ne is jöjjek elő többet ezzel a témával
tegnapelőtt 16:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért is nem élheti a saját életét????
tegnapelőtt 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mert mi a baj a katonákkal? Ők fogják megvédeni a te seggedet is, ha szükség van rá!

Kemény, tisztességes, nem utolsósorban pedig biztos hivatás. Ezerszer több értelme van, mint a mai divatos fancy egyetemi szakoknak “egyetemnek” nem nevezhető fizetős fosokon, ahol megveszed a diplomádat (persze tisztelet a rendes intézményeknek). Ha nem érdekli semmi olyan szak, ami egyetemi képzést igényel, nem akar azokban dolgozni, akkor tényleg semmi haszna elszenvednie ott a támogatott féléveit.

Ellenben vannak katonatiszti szakok is, ahol értékes diplomát szerezhet és nem is csak a seregben hasznosíthatja a tudását. Vagy szerinted pl egy vadászpilóta az senki, semmi és ha leszerel, éhen hal?

tegnap 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem csak a papír miatt van, hanem azért is ha elmegy egy céghez dolgozni bizonyítani tudja, hogy ő 4 évig bejárt valahova rendszeresen és így a munkahelyére is be fog. Mond neki, hogy egyetem után még mindig elmehet katonának, és mellette lesz egy B terve is, ha le szeretne szerelni.
tegnap 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12-es, nagyon igazad van, de sajnos én már láttam vadászpilótát leszerelés után jóformán nyomorogni. A 90-es években elég sok ilyen volt.
tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!