Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám lebeszélni...

Hogyan tudnám lebeszélni erről öcsémet?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó éve középiskolában, most fog érettségizni és ezután szeretne csatlakozni a katonasághoz. Mondtam neki, hogy ennél azért többre is viheti, inkább tovább kéne tanulnia, de nem akar, mert szerinte az egyetem csak időpazarlás, minek tanuljon még pluszba 3-4 évet, ne is jöjjek elő többet ezzel a témával
tegnapelőtt 16:00
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
88%
Mindenki a saját sorsának a kovácsa, ha ő így dönt, akkor ennyi. Valószínűleg 1 sikeres tanult ember sincs körülötte, így nem látja értelmét, pedig a tanulás sosem hiába való, csak sokan ezt nem értik meg. Nem tudsz vele mit kezdeni.
tegnapelőtt 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Hagyd békén. Simán lehet hogy majd a katonasagnal meggondolja magát
tegnapelőtt 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet menni egyetemre is a katonasággal. Úgy tudom van ilyen
tegnapelőtt 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as


Jól tudod, bátyám haverja is olyan egyetemre járt. Intelligens és kisportolt ember lett. Nem egyenlő a butasággal a katonaság feltétlen.

tegnapelőtt 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 IgaziÚriember ***** válasza:
45%

"nem akar, mert szerinte az egyetem csak időpazarlás"


Aki ilyen szellemi szinten van nem is való egyetemre, csak homokzsákokat pakolászni vagy élőpajzsként használni.

tegnapelőtt 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga, nem szólhatsz bele
tegnapelőtt 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

A kérdés alapján valami olyasmit vártam, hogy az öcséd drogdíler akar lenni vagy ilyesmi.


Miért ne menjen katonának? Az, hogy te egy monitor előtt punnyadó gyík vagy, miért érdekelje őt? Vagy azt hiszed, a nyolcvanas évek sorkatonasága vár rá, ahol folyosókat fog felmosni, meg rongyos gyaksziban futkosni a pampán egy ócska puskával? Ne röhögtesd már ki magad. Ha ennyire nem vagy képben a katonai hivatással, akkor talán maradj csendben. Ezzel az öcséd is egyetértene.


Egyetemre menni pedig tényleg időpazarlás az esetek kilencven százalékában. Az egy modern urbánus sznob tévhit, hogy akinek nincs diplomája, az egy műveletlen tahó. Én sokkal több diplomás idiótát láttam, mint diploma nélküli értelmes embert. Ugyanakkor ha az öcséd végül szeretne továbbtanulni, a sereg minden további nélkül biztosítja ezt neki, ha elég jó abban, amit csinál. A múltbeli katonai szolgálat tudtommal még plusz pontot is jelent a felvételin.

tegnapelőtt 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem szólhatsz bele, de azt megmondhatod, hogy segíteni se vagy köteles anyagilag ha nem boldogul
tegnapelőtt 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenkinek a diploma az életcelja. Ha szereted, támogasd. Nagyon szép hivatás és sokkal többet fog ott tanulni, mint egyetemen. Emberiséget, kitartást, eronletet, rend rakást, korán kelést, kitartást.
tegnapelőtt 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
78%
Hagy menjen, te sem szeretted volna, ha megpróbáltak volna lebeszélni az álmaidról, neki ez az álma/terve, hagy tapasztalja meg hogy mi az amit ő bírna, vagy mi az amit valójában szeretne, magáénak érez
tegnapelőtt 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!