Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért szól bele a nővérem, és...

Miért szól bele a nővérem, és miért nem tudja elfogadni a döntésem?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok akadva. Védekezés ellenére sajnos terhes maradtam és más egészségügyi betegségem miatt nem tudom megtartani a babát. Van már két gyerekem.

Van egy nővérem, aki valahonnan megtudta. Valószínűleg apukám mondta el neki véletlenül, eszébe be se jutott, hogy nem kellene.

A nővéremről tudni kell, hogy nincs jó kapcsoltunk egymással.

Minden miatt tud utálkozni. És igen, sajnos nem jön nekik össze a baba.

Gyakorlatilag le támadott, hogy én mekkora egy nyomorult vagyok, hogy tudom nagyon jól, hogy neki nem lehet gyereke. Erre nekem még spirál mellett is összejön és nem akarom.

Próbáltam higgadtan kezelni, hogy ne csinálja ezt, elhiszem az ő fájdalmát és csalódottságát. De ő is próbálja reálisan át látni, hogy nekem egy harmadik terhesség akár az életembe is kerülhetne.

De csak mondta, mondta.

Borzalmasan érzem magam. Haragszom apára is, hogy elmondta el neki.

És igen borzalmasan haragszom a nővéremre. Sajnálom ami vele van, de emiatt nem támadhat engem le.


júl. 28. 08:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kevés negatív véleményt találtam az új fajta hormon mentes spirállal kapcsolatban. Azért is mertem belevágni a javaslat után.

Hiszen tudtam, hogy még egyszer semmi esetre sem szeretnék terhes lenni.

júl. 28. 08:46
 12/19 anonim ***** válasza:
9%
Na és akkor mi lesz a nővéreddel? Mi a terv? Mi a megküzdési stratégiád?
júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
"Gyakorlatilag le támadott, hogy én mekkora egy nyomorult vagyok, hogy tudom nagyon jól, hogy neki nem lehet gyereke" - nővéred felnőtt létére egy id*óta. Persze, pont azért kockáztatod az életet, hogy neki borsot törj az orra alá:( - nem foglalkozol vele vagy megszakítod vele a kapcsolatot.
júl. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

Hát nem tudom, nekem Leidenem van, és a nőgyógyász tájékoztatott mennyire nem biztonságos a hormonmentes spirál. Ezzel indított rögtön.


A nővéreddel ne foglalkozz, megbékél, neked és a lelkiismeretednek kell ezzel megbírkozni.

júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem csodálom, hogy a nővérednek nem jön össze a baba. Ilyen negatív személyt a bánat sem bír elviselni.
júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki, hogy ne turkáljon a méhedben, te sem fogsz az övében. Aztán ritkítsd a kapcsolatot.
júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%

14es

Goldlilyt hasznalok vagy 30 eve (csak h ne koss belem remdszeresen ellenorizve es cserelve van)

Soha nem estem teherbe mellette. Ellenben a jok hormonalis fogamzasgatlokkal...

Amugy van gyerekem es mindegyikkel az elso honapban terhes lettem...

júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

Eső után köpönyeg, de a jövőre nézve: a férjed miért nem kötteti el magát? Nem akartok több gyereket, neked épp elég a bajod, nemhogy újabb védekezési módszerekkel kísérletezz. Felteszem, a spirálban sem bíznál ezek után.


A nővéred reakciója te is tudod, hogy nem rólad szól. Neki az ő meddősége a problémája.

júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Már írták korábban, de a nővérednek nem változik a problémája attól, hogy a többi emberrel mi történik. Lehet frusztrált, de akkor kulturált módon mondja meg, hogy egy ideig ne találkozzatok vagy ne hozzátok ezt szóba.

Te pedig ne vedd magadra, csalódott és fáj neki mindenki látványa, akinek sikerülhet. Csak az idegenekhez nem megy oda veszekedni, ezzel a testvérét tünteti ki.

júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!