Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan éljek az agresszív...

Hogyan éljek az agresszív adhd-s öcsémmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit erős lesz a sztori, de sajnos nagyon is igaz.

Másfél hete szabadult az öcsém a javítóintézetből, azelőtt gyermekotthonban és nevelőszülőknél élt, anyám lemondott róla mikor 8éves volt. A kezdődő demens mamámmal élek és ide költözött másfél hete az öcsém aki egyszer már majdnem megölt(kést dobott felém, szerencsére az alkaromba).

Kezdek megőrülni, a komplex betegsége soha nem lett kezelve, csak súlyosbodott(gyógyszereket kapott, pszichoterápia nem volt, stragea stb.)

Anyám szociopata, nem tud vele foglalkozni, ő nem itt él.

Hihetetlenül nehéz vele bírni, hihetetlenül agresszív, betörte a kapcsolókat, az ablakot, nem tudok mit kezdeni, nagyon nehéz.

Próbálok rajta segíteni, de ő azt csak bántásnak veszi. 17éves lassan...

Kérem akinek volt már hasonló esetben része, hogyan bírt, hogyan kezelt egy adhd-st?



jún. 18. 19:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%
Adhd-s embernek nincsenek kényszercselekvései. Lehet, hogy adhd-s az öcséd, de mellette más is, ami okozza a tüneteit. Úgyhogy olvasd tovább azt a papírt, amit adtak róla, mert az biztos, hogynem adhd miatt erőszakol meg kisfiukat.
jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de más pontos mentális betegség nem lett nála leírva. Nem is ez a lényeg, teljesen elment a kérdés más irányba. Én csak segítséget szerettem volna kérni hogy ilyenkor mit tegyek, hogy szólítsam meg, hogyan szóljak rá ha rosszat csinál, mivel tudok a lelkére hatni, addig amíg vagy én nem megyek el vagy a hatóság nem viszi el.
jún. 19. 10:55
 43/51 anonim ***** válasza:
91%
Az adhd-n kívüli betegsége nem másik irány, mert azért nem tudtunk javaslatot tenni, mivel az adhd-s jellemzően gyerekek nem ilyenek. Lehet, hogy nem diagnosztizáltak mást nála adhd-n kívül, de valószínű, hogy van más is. Én csak azt tudom javasolni egy dühkitöréses agresszív 17 évesnél, hogy zárjátok kulcsra a szobaajtót az éjszaka és minél előbb küldjétek vissza az intézetbe.
jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:
83%
Ez nem adod lesz, hanem szociopátia.
jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 Nincstovább ***** válasza:
85%

Szerintem nem ADHD-ra gondolsz, hanem SNI-re.

Ha lemondott volna anyukád ténylegesen róla, akkor örökbe fogadták volna.

Nos első körben mi van a megszüntető határozatba írva? Haza gondozták, mert akkor anyukátoknál lenne a helye. Ha családba fogadás történt, akkor nyilván nem a demens mama a gyámja. Nagyon dobálózol a pszicho és szociopata szóval, de ilyen már nem létezik, hanem antiszociális személyiség zavar, ami magas intelligenciával is jár. Ha dühkezelési gondjai vannak, azok általában disszociális személyiségzavar tünetei lehetnek vagy skizofrénia. Nos a következő a teendő, anyukád vagy viszi magával, vagy jelented az illetékes gyámhivatalnak, hogy nincs szülői felügyelet alatt. Se te, se nagymamád nem vagytok kötelesek elvállalni az öcsédet. Mivel 17 éves, gondolom hamarosan tölti a nagykorúságát. Ha őrjöng, inkább mentőt hívjatok rá, ők majd beviszik a pszichiátriára, ahol kérhetitek a beszámíthatóságának a felülvizsgálatát. Amennyiben önellátásra képtelen, kérhetitek a gyámhivatalnál a gondnokság alá helyezését és a szociális otthonba való elhelyezését.

Egyébiránt az lakhat veletek, akié a ház haszonélvezeti joga. Ha az azt mondja nem mehet be a házba, akkor nem mehet be a házba, sőt akár, mivel ön és közveszélyes távol tartásit is kérhettek.

jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
45# köszönöm szépen! Mamám a haszonélvező, anyámé a tulajdonjog. Cselekedni fogok minél hamarabb.
jún. 19. 11:41
 47/51 anonim ***** válasza:
80%

Most akkor lemondott róla az anyja, vagy azt hiszik, hogy ott él ő is? Durván zagyválsz, kérdező! A gyám szó is egyszercsak hirtelen átcsapott pártfogóba (de ahhoz se fordulsz, na vajon mért nem?). Először állami gondoskodásba veszik, mert nincs működőképes anyja, aztán meg visszaküldik oda, ahol az anyját vélik tudni? Nanananananana!!!

És nem, eszem ágában nincs felhívni, mitől lennék okosabb abban az esetben? Őszintén elmondanál mindent - hát mondd el itt írásban ŐSZINTÉN, eddig ugyanis az nem sikerült neked!

jún. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
0%
Keress neloszulot neki. Lehet h csak kornyezetvaltozas kell illetve szemelyes ellentet van.
jún. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
47# lemondott róla mikor 8 éves volt. A gyámügy még egy éve azt mondta hogy anyám nem kapja vissza a gyámságot ha kijön . Ez miért zagyválás?
jún. 20. 14:51
 50/51 A kérdező kommentje:
Őszintén leírtam mi a helyzet laikusként mert nem vagyok se gyámügyes, se bírósági személy. Miért találnék ki ilyet? Az öcsémet kiengedték, jelenleg itt él velem meg a nagymamával, anyám máshol tartózkodik ami nem a lakcíme, erről tudnak a gyámügyön(de mivel öcsém javítóba került még mikor ezt beszéltem velük, ugyebár így segíteni rajta nem tudnak mert az ügy nem az övék), a bíróság nem. Nem tudom én sem pontosan miért történt ez mert teljes mértékben úgy volt hogy a gyermekotthonba megy vissza.
jún. 20. 14:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!