Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni, hogy a...

Mit tudnék tenni, hogy a testvérem leálljon az állandó faggatásról, ellenőrzésről, számon kérésről?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akivel alapvetően nem lenne rossz a kapcsolatunk, szoktunk beszélgetni, kirándulni vagy nyaralni is voltunk már együtt többször is. Viszont egy ideje már az agyamra megy és legszívesebben nem is beszélek vele, nem is akarok vele találkozni. Állandóan kérdezősködik, faggat, mindig mindenről tudni akar, ellenőrizget, és ha valamiről éppen nem tud, valamivel éppen nem ért egyet vagy nem tetszik neki akkor le is csesz, számon kér és osztogatja a "tanácsait". Egyáltalán nem adok erre semmi okot, nincsen velem semmi "probléma" és már eleve nem vagyok kisgyerek sem, akivel így kellene bánni. Alapvetően szívesen megosztom a fontos/érdekes stb. dolgokat a családdal, szívesen mesélek, nem is titkolózom és nincs is miért, de nem szoktam mindig mindenről másodpercről másodpercre beszámolni, mert nem érzem indokoltnak és sok minden egyszerűen eszembe sem jut vagy ilyesmi.

A héten például megemlítettem egy csetes beszélgetés alkalmával, hogy elmentem a könyvtárba és majd lassan indulok haza. Erre rögtön jöttek a kérdések, hogy melyik könyvtárba, miért, mit csinálok ott, miért nem maradtam otthon, kivel mentem, miért egyedül mentem, melyik busszal mentem, mikorra értem oda, melyik busszal megyek haza, mikor indul és honnan, miért nem a 4Y-nal megyek, azt mondtam az jár arra, de ő arra emlékszik azt mondtam az jár arra nem mondjam hogy nem stb., stb... mindezt azért, mert elmentem a könyvtárba. Ez csak egy példa, de konkrétan bármi hasonlóan ártatlan vagy jelentéktelen kijelentésen képes ennyit lovagolni, olyan dolgokon amikhez neki nincsen semmi köze, amik nincsenek befolyással az életére vagy adott esetben nem is érti amiről szó van.

Engem ez nagyon idegesít és már nem is szeretek vele beszélni, nem szeretek vele találkozni amiért így viselkedik. Ő már régóta külön él stb., hétvégente szokott ő is hazajárni a szüleinkhez és ilyenkor már eleve van bennem egy rossz érzés, egyfajta szorongás, hogy akkor majd megint jön a hülyeségeivel. Próbálok nem foglalkozni vele, de sokszor már tényleg frusztrál, felzaklat, idegesít, rosszul esik stb. és ez az egész napomra rányomja a bélyeget. A szüleim úgy fogják fel, hogy biztosan csak segíteni akar és nem rosszból mondja meg csak veszekednek a "gyerekek", de nekem ez már sok.


2021. okt. 3. 14:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
96%
Tartsd a távolságot mindkettőjüktől - légy hűvös. Magyarul éreztesd anyáddal, hogy rosszat tett veled. Ha úgy tetszik, "büntesd meg" szeretetmegvonással. Másképp nem veszi észre magát. Ne avasd a bizalmadba, visszaélt vele. Keress más bizalmast. A szervezési minimumra korlátozd a beszédet, azt is fapofával. Mikor a nővéred otthon van, keress más programot vagy zárkózz be a szobádba, ne vegyél róla tudomást. Fel fog ébredni a lelkiismeret-furdalásuk, csak idő kell hozzá, de ez a viselkedés nagyon fogja őket zavarni. Ne fuss a szeretetük után, engedd el, máshol találd meg.
2021. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Igen, nekem sem jut eszembe más megoldás sajnos... csak ez, hogy akkor ne kommunikáljak velük, kerüljem őket, titkolózzak, hazudjak. Azért nehéz ez nekem, mert szerintem semmi rosszat nem csináltam és semmi rejtegetnivaló nincsen az életemben stb., de közben mégis erre kényszerülök. Én annak örülnék a legjobban, ha normális kapcsolat lenne közöttünk, tudnánk beszélgetni, nyugodtan megoszthatnék bármit a családommal stb., de sajnos ez nem működik és ezt nehéz elfogadnom.
2021. okt. 4. 21:58
 23/25 anonim ***** válasza:
33%
Álmodozhatsz, de attól még ők azok maradnak, akik. Csak úgy tudsz boldogságba menekülni, ha megváltoztatod a társaságodat. Ők nem a te embereid akkor se, ha egy vérből valók vagytok. Van ilyen.
2021. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet azóta?:)
2021. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem csak mivel külön él és te nem osztasz meg vele sok mindent, mert nem jut eszedbe stb., ezért úgy érzi, hogy minden kis morzsába bele kell kapaszkodnia, hogy tudjatok valamiről is beszélgetni. Ez a jóhiszemű feltételezés.

A másik, hogy irányítani akar és túlfélt, ha szerinted ez lehetséges, akkor olvasd el a Mérgező szülőket.

2021. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!