Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni, hogy a...

Mit tudnék tenni, hogy a testvérem leálljon az állandó faggatásról, ellenőrzésről, számon kérésről?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akivel alapvetően nem lenne rossz a kapcsolatunk, szoktunk beszélgetni, kirándulni vagy nyaralni is voltunk már együtt többször is. Viszont egy ideje már az agyamra megy és legszívesebben nem is beszélek vele, nem is akarok vele találkozni. Állandóan kérdezősködik, faggat, mindig mindenről tudni akar, ellenőrizget, és ha valamiről éppen nem tud, valamivel éppen nem ért egyet vagy nem tetszik neki akkor le is csesz, számon kér és osztogatja a "tanácsait". Egyáltalán nem adok erre semmi okot, nincsen velem semmi "probléma" és már eleve nem vagyok kisgyerek sem, akivel így kellene bánni. Alapvetően szívesen megosztom a fontos/érdekes stb. dolgokat a családdal, szívesen mesélek, nem is titkolózom és nincs is miért, de nem szoktam mindig mindenről másodpercről másodpercre beszámolni, mert nem érzem indokoltnak és sok minden egyszerűen eszembe sem jut vagy ilyesmi.

A héten például megemlítettem egy csetes beszélgetés alkalmával, hogy elmentem a könyvtárba és majd lassan indulok haza. Erre rögtön jöttek a kérdések, hogy melyik könyvtárba, miért, mit csinálok ott, miért nem maradtam otthon, kivel mentem, miért egyedül mentem, melyik busszal mentem, mikorra értem oda, melyik busszal megyek haza, mikor indul és honnan, miért nem a 4Y-nal megyek, azt mondtam az jár arra, de ő arra emlékszik azt mondtam az jár arra nem mondjam hogy nem stb., stb... mindezt azért, mert elmentem a könyvtárba. Ez csak egy példa, de konkrétan bármi hasonlóan ártatlan vagy jelentéktelen kijelentésen képes ennyit lovagolni, olyan dolgokon amikhez neki nincsen semmi köze, amik nincsenek befolyással az életére vagy adott esetben nem is érti amiről szó van.

Engem ez nagyon idegesít és már nem is szeretek vele beszélni, nem szeretek vele találkozni amiért így viselkedik. Ő már régóta külön él stb., hétvégente szokott ő is hazajárni a szüleinkhez és ilyenkor már eleve van bennem egy rossz érzés, egyfajta szorongás, hogy akkor majd megint jön a hülyeségeivel. Próbálok nem foglalkozni vele, de sokszor már tényleg frusztrál, felzaklat, idegesít, rosszul esik stb. és ez az egész napomra rányomja a bélyeget. A szüleim úgy fogják fel, hogy biztosan csak segíteni akar és nem rosszból mondja meg csak veszekednek a "gyerekek", de nekem ez már sok.


2021. okt. 3. 14:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy valójában mégse olyan rózsaszín az élete, csak rejtegeti. Aki kiegyensúlyozott, annak nincs szüksége arra, hogy másokkal kötözködjön. Mit válaszol arra, hogy mért akar mindenről tudni?
2021. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
43%

Akkor irigysegre se lenne oka.


A parkapcsolataval mi a helyzet? Nem lehet hogy a parja mondott rolad valamit neki?


Csak mert nem természetes hogy téged bezárna, hogy ne tudj semmit se csinálni és kém mód még a wc-zési szokasaidra is kiváncsi.


Vajon ő mit szólna ilyen kérdesekhez?


4-es vagyok.

2021. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
98%
Kontrollálni akar. Egy kicsit még mindig gondoskodni rólad és így föléd kerekedni. Amíg otthon laktatok, ilyen volt? Életképtelen, mafla szülők esetén szokott ez lenni, hogy az egyik testvér kvázi szülőszerepet vesz fel.
2021. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

13-as írta, hogy nem ilyen volt és a szülei is észrevették, hogy ilyen lett a nővére. Nekem az a tippem, hogy a pasija manipulálja, vagy lehet dicsért téged neki a párja.



De mivel másik városba laktok, így valószínűleg nem féltékenység van a dolog mögött, de az elképzelhető, hogy a pasija kontrollálja, amit tudatlanul kivetít rád.

2021. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

11# Nem indokolja különösebben, szerinte ez a normális és alapvető, ő ezt elvárja.

12# Nem.

13# Soha nem laktunk együtt hosszabb távon. Nagy köztünk a korkülönbség, ő már kollégista volt mikor születtem és csak iskolaidőn kívül járt haza, de akkor is inkább a barátjánál volt. Aztán később a tanulmányai végeztével elköltözött ugye.

14# Biztos, hogy nincs szó ilyesmiről.

2021. okt. 3. 15:34
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyanyám ilyen, szóval tudom, mit érzel. Iszonyat idegesítő az ilyen ember, aki egy szimpla (múltbéli) dologból is ekkora hacacárét, mondhatni kihallgatást csinál. Nála is ez van, meglát rajtam egy új pólót, már kérdezi, honnan van, mennyibe került, ha kaptam, akkor kitől, miért, ha nem tudom, akkor mi az, hogy nem tudom. Ha elmondom, honnan van, előadja, hogy a plázás boltokban gagyi cuccok vannak, nem kéne ott vásárolni, ha turis, akkor meg az a baj, nem kéne mások levetett gönceit hordani.

Én egyszerűen a lehető legritkábban beszélek vele és nem veszek fel új cuccot, ha tehetem. De így is minden alkalommal van vita másból is.

2021. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt is kipróbálhatod, hogy ugyanúgy reagálsz rá, mint ő: feltesz egy kérdést, amire adsz egy egyszavas választ, majd még mielőtt levegőt vehetne, elárasztod 600 kérdéssel. Garantáltan szétveti majd az ideg, és rövid úton leszokik majd a kérdezősködésről!
2021. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor passz. Az sem tipp hogy szimplan nagyon szeretne veled beszélgetni de nem tudja hogyan mert akkor nem mondana azt hogy miért nem otthon vagy a nap 24 órájában.


Miért akar bezárni? Ez nem természetes viselkedés a testvéred részéről. Aki szereti a testvérét az azt akarja hogy boldog legyen.

2021. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
97%
Normális beszélgetés pedig tényleg nem volna rossz.
2021. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy mikor nem válaszolok az üzeneteire stb., akkor anyukámnak írogat és ő mindig mindent elmesél a testvéremnek, amit eredetileg csak vele szerettem volna megosztani. Valamint jól ki is beszélik, hogy mi van velem, hol voltam, kivel voltam, mit csináltam, miért így, miért úgy, mit mondjanak nekem stb., magyarul mindent kitárgyalnak és szervezkednek a hátam mögött. Úgyhogy most elég nagyon csalódtam anyukámban és haragszom is rá, pláne mivel pontosan tudta, hogy mennyire zavar a testvérem viselkedése. Most végképp nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel.
2021. okt. 4. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!