Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni, hogy a...

Mit tudnék tenni, hogy a testvérem leálljon az állandó faggatásról, ellenőrzésről, számon kérésről?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akivel alapvetően nem lenne rossz a kapcsolatunk, szoktunk beszélgetni, kirándulni vagy nyaralni is voltunk már együtt többször is. Viszont egy ideje már az agyamra megy és legszívesebben nem is beszélek vele, nem is akarok vele találkozni. Állandóan kérdezősködik, faggat, mindig mindenről tudni akar, ellenőrizget, és ha valamiről éppen nem tud, valamivel éppen nem ért egyet vagy nem tetszik neki akkor le is csesz, számon kér és osztogatja a "tanácsait". Egyáltalán nem adok erre semmi okot, nincsen velem semmi "probléma" és már eleve nem vagyok kisgyerek sem, akivel így kellene bánni. Alapvetően szívesen megosztom a fontos/érdekes stb. dolgokat a családdal, szívesen mesélek, nem is titkolózom és nincs is miért, de nem szoktam mindig mindenről másodpercről másodpercre beszámolni, mert nem érzem indokoltnak és sok minden egyszerűen eszembe sem jut vagy ilyesmi.

A héten például megemlítettem egy csetes beszélgetés alkalmával, hogy elmentem a könyvtárba és majd lassan indulok haza. Erre rögtön jöttek a kérdések, hogy melyik könyvtárba, miért, mit csinálok ott, miért nem maradtam otthon, kivel mentem, miért egyedül mentem, melyik busszal mentem, mikorra értem oda, melyik busszal megyek haza, mikor indul és honnan, miért nem a 4Y-nal megyek, azt mondtam az jár arra, de ő arra emlékszik azt mondtam az jár arra nem mondjam hogy nem stb., stb... mindezt azért, mert elmentem a könyvtárba. Ez csak egy példa, de konkrétan bármi hasonlóan ártatlan vagy jelentéktelen kijelentésen képes ennyit lovagolni, olyan dolgokon amikhez neki nincsen semmi köze, amik nincsenek befolyással az életére vagy adott esetben nem is érti amiről szó van.

Engem ez nagyon idegesít és már nem is szeretek vele beszélni, nem szeretek vele találkozni amiért így viselkedik. Ő már régóta külön él stb., hétvégente szokott ő is hazajárni a szüleinkhez és ilyenkor már eleve van bennem egy rossz érzés, egyfajta szorongás, hogy akkor majd megint jön a hülyeségeivel. Próbálok nem foglalkozni vele, de sokszor már tényleg frusztrál, felzaklat, idegesít, rosszul esik stb. és ez az egész napomra rányomja a bélyeget. A szüleim úgy fogják fel, hogy biztosan csak segíteni akar és nem rosszból mondja meg csak veszekednek a "gyerekek", de nekem ez már sok.


2021. okt. 3. 14:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%

"Semmi közöd hozzá."

"Mit érdekel?"

"Neked tényleg annyira nincs életed, hogy ennyire bele akarsz folyni az enyémbe?"


Vagy ragozhatod úgy, ahogy neked megfelelőbb. ;)

2021. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ebből csak további veszekedés van, már próbáltam. Mondtam más higgadtan, szépen, meglepődve és értetlenkedve (mert tényleg nem értem miért csinálja) és csúnyábban is, de semmi eredményre nem vezetett. Ha pedig kerülöm a vele való kommunikációt, találkozást akkor azon áll a bál, hogy én utálom őt és milyen vagyok.
2021. okt. 3. 14:12
 3/25 A kérdező kommentje:
*már
2021. okt. 3. 14:13
 4/25 anonim ***** válasza:
18%

Nekem ugy jon le hogy valamitol nagyon félt. Van valaki volt exe akivel esetleg nem békés szakítás volt? Nem lehet hogy mondott neki valamit ami veled kapcsolatos? Mármint hogy megfenyegette hogy bánt téged.


Ez inkabb rettegos kérdések. Lehet jelezned kéne a szuleidnek es el kéne beszélgetni a testvereddel hogy mi az oka hogy ennyire félt? Valaki megfenyegette?

2021. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

Miért? Ha semmi köze, akkor semmi köze. Pont. Vetheti a cirkuszt, akkor se kell beavasd. Max a szüleidnek tartozol elszámolással arról, hogy hol jártál, de akkor is csak 18 éves korodig. Egy testvérnek semmi köze hozzá.


És ha azon áll a bál?

A leírásból nemigazán kedveled (mivel hogy fordult már elő olyan, hogy egy ideig kerülted, szóval nem is akarsz negy haver lenni vele, nélküle még bolgogabb is lennél). Innentől meg gondolhat azt amit akar.

Magának közönheti, hogy utálod. Ha normális lenne, biztos ok lenne minden.

2021. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%

Ne válaszolj neki, vagy írd vissza az első által tanácsolt opciók bármelyikét.

“akkor azon áll a bál, hogy én utálom őt és milyen vagyok.”

Akkor álljon ezen a bál. Kit érdekel? Majd ha látja, hogy nem foglalkozol vele, ő is leáll.

2021. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

2# Nem, semmi oka nincsen, hogy így viselkedjen.

3# Nem utálom és egyébként kedvelném is, szívesen tartanám vele a kapcsolatot stb., ha nem így viselkedne. Jóban voltunk és nem volt vele semmi bajom, de mióta ilyen egyszerűen nem tudom elviselni. Ha pedig áll a bál, akkor az nyilván az is csak az én hibám lesz, akkor is én leszek a rossz.

2021. okt. 3. 14:25
 8/25 A kérdező kommentje:
Mármint a 4-esnek és az 5-ösnek válaszoltam, bocsi :D
2021. okt. 3. 14:26
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer próbáld meg még egyszer utoljára nyugodt, de nagyon határozott hangon, hogy "Légy szíves ne faggass, ne akarj mindenről tudni, mert ez az én életem, és neked nem kell minden percéről tudnod. Rendkívül zavar ez a tapintatlan kotnyelesség, és ha nem hagyod abba, akkor kénytelen leszek mindenfajta beszélő viszonyt beszüntetni veled." És a választ nem megvárva, a vitatkozásra lehetőséget nem adva otthagyod. És a továbbiakban ilyen kérdésekre nem válaszolsz neki. Ne zavarjon, ha előadja a hattyú halálát, azzal te csak nyersz, ha nem dőlsz be a bűntudatkeltésének, és elhiszed, hogy jogod van a magánszférádhoz. Egyébként azért csinálja, mert magányos, boldogtalan és betegesen szorong. És amíg a te életedet kontrollálja, addig nem kell a saját bajaival foglalkoznia.
2021. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom amúgy. Az a fura, hogy vannak barátai, van párkapcsolata, tök jó munkája, jól keres, most vett házat, építkezik stb., elképzelni nem tudom mi baja lehet és miért mindig velem van elfoglalva.
2021. okt. 3. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!