Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a szüleid félrenevelték a...

Ha a szüleid félrenevelték a testvéredet, megmondjátok nekik a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26/F vagyok. Van egy most 22 éves öcsém, akit a szüleink a széltől is óvtak, burokban nevelték, mert gyerekként epilepsziás volt. Gyógyszert máig szed rá az öcsém, de nyolc éve rohammentes. Az öcsém még velük él, a burokban nevelés miatt jelen állás szerint velük is marad.


Az öcsém szakács végzettségű, de eddig egy négyhónapos takarítói munkától eltekintve nem dolgozott semmit, egész nap otthon, a háztartásból aktívan kiveszi a részét. Még június elején mondta nekem, hogy szeretne szakácsként dolgozni, nem tudnék-e valamit. Nem rendelkezem én sem protekcióval, ezért csak a profession.hu-t mondtam neki. Azóta öcsém több interjún is volt, tegnap elmondta, hogy a legutóbbi kettőre felvették volna, de visszautasította, az elsőt azért, mert kevesellte a nettó 1500 órabért, a másikat meg azért, mert sokallta, hogy lehet, hogy napi nyolc óránál többet kell dolgozni, meg van, hogy hétvégén is. Mondtam neki, hogy ilyen hozzáállással az egész vendeglátást felejtse el. Tegnap este meg jött anyámtól a telefon, hogy miért estem neki az öcsémnek... Amikor elmondtam neki, amit gondolok, azt mondta, öcsémnek van még ideje dolgozni, hadd legyen otthon...


2021. júl. 11. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem teljesen igazad van. Szakácsként mi volt az öcséd elképzelése, hogy kell dolgozni? 8-16-ig rövid péntekkel? 😂 Megmondhatod a véleményed, de ha anyukád nem akarja engedni felnőni, kirepülni, akkor sokat nem lehet ellene tenni. Egyébként sok helyen látom a környezetemben, hogy huszonéves felnőtteket totál gyerekként kezelnek a szülők. Nem jó irány.
2021. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráér otthon, akkor tanuljon egy piacképes szakmát. Mármint, a szakács is az, csak nem ilyen hozzáállással és nem neki.
2021. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
22 éves korára már mindegy kb.
2021. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Persze, én már megmondtam nekik, hogy pszichológushoz kellett volna vinni kiskorában, amíg lehet, de már 30+, ezt már bulták. Most is a nyakukon él, nincs egy barátja, nincs egy barátnője, melóhelyeket úgy váltogatja, mint más a gatyáját. Dührohamai vannak. Kiskorában is fura volt. Most isszák a levét, mert ciki elmenni szakemberhez.
2021. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!