Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bárkinek bármilyen tipp?...

Bárkinek bármilyen tipp? Valami javaslat?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lány testvérem, én 19 éves fiú vagyok, most fogok érettségizni. Én már november óta, ő "csak" 1.5 hónapja van itthon, azonban kibírhatatlan.

Én a nyugalmat szeretem, így tudok sikeresen tanulni, ő viszont folyamatosan csinálna valamit, zenét ordíttatna vagy menne valahová. Nincsen szinte semmi dolga, nem érdekli a tanulás, állandóan "unatkozik", de se a házimunkába, semmibe nem segít (még a szemetet se viszi le) Kezd már nagyon elegem lenni, reggel nem hagy aludni, nap közben nem tudok tanulni tőle, de a covid miatt nem tudok elmenni sehova, este meg sokáig felvan, nem tudok időben elaludni. A totális idegösszeomlás szélén vagyok, nincs kivel megbeszéljem. Szüleink sokat dolgoznak, de ha rá is szólnak a testvéremre, nincs tekintettel senkire és minden ő akar a középpontban állni. Gyakran már majd szét robbanok, ezért mostanában egyre gyakoribb az, hogy sírásban török ki. Próbálgattam meditálni, de nem segít, mert ha már rá gondolok is felrobbanok. Fogalmam sincs mit tudnék kezdeni a kialakult helyzettel, de azt is tudom hogy ha ideges vagyok akkor még az érettségim se lesz jó...


Nagyon köszőnöm ha végigolvastastad!



2021. ápr. 23. 23:13
1 2
 11/19 anonim válasza:
95%
Az agresszió semmire nem megoldás
2021. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
94%
Ha nem hajlandó megcsinálni a házimunkát, akkor ne végezd el az Ő részét. Hagyd rá, ha nem tudja magának intézni, akkor egy idő után mocsokban fog lenni, éhes lesz, és be fogja látni hogy baj van. Aztán vagy rászánja magát megcsinálja magának és legalább ezzel könnyít a helyzeteden, vagy jön a kompromisszum hogy ha békénhagy, akkor talán megint megcsinálod Te a részét.
2021. ápr. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Te introvertált vagy a húgod meg extrovertált, ennyi a titok. Együtt érzek veled. Próbáld meg minél jobban elszeparálni magad.
2021. ápr. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

A húgod egy hülye k..., tehát zavard ki strichelni, és ha nem hoz haza elég pénzt, verd meg. Mivel nem tanul és hülye, mint a hátsófél, úgyis a testéből kell majd élnie, jobb ha szokja.

Amúgy te milyen töketlen búzamező vagy már....

2021. ápr. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a szüleidnek kellett volna helyre hozni a neveléssel.

13 évesen már nem fog változni. Talán ha felnő, de azt meg gondolom nem várod meg.


Mostanában jó idő szokott lenni. Elmenni parkba tanulni?

2021. ápr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
98%
Kamaszodik ,lázad pont mimt a 13évea unakohugom ò úgyan ez,most is volt egy olyan mondata hogy tőnkre teszik a szülei a társasági életét mert nem mehetnek a haverjai,mert egy lusta ,gonosz kis törpe,aki felnőttnek hiszi magát , tehát majd kinővi ,de amúgy meg tényleg fegyelem kell neki,te vagy olyankor a felnőtt otthon mutasd meg neki
2021. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

19évesen ennyi problémamegoldó képesség... elég gáz.

Inkább sírsz, mint egy kisgyerek, minthogy felnőtt ferfi létedre kiállj magadért... na itt a gáz...

Mondom ezt úgy, hogy 13a hugom, full olyan mint leírtál, 19az öcsém. Ő viszont nem egy papucsállatka, annyi esze van, hogy megoldja a saját problémáit.


Egyébként egy szobában vagytok? Na ez meg a szüleid részéről gáz... ket külön nemű, snnyinidős gyereket eszembe nem jutna egy szobába tenni...

Nekem is 2 gyerekem van, igaz 3és 1évesek, fiú, lány, de már most külön szobájuk van....

2021. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

#5


Potenciális munkanélküli a láthatáron

2021. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%
Szulok?
2021. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!