Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bárkinek bármilyen tipp?...

Bárkinek bármilyen tipp? Valami javaslat?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves lány testvérem, én 19 éves fiú vagyok, most fogok érettségizni. Én már november óta, ő "csak" 1.5 hónapja van itthon, azonban kibírhatatlan.

Én a nyugalmat szeretem, így tudok sikeresen tanulni, ő viszont folyamatosan csinálna valamit, zenét ordíttatna vagy menne valahová. Nincsen szinte semmi dolga, nem érdekli a tanulás, állandóan "unatkozik", de se a házimunkába, semmibe nem segít (még a szemetet se viszi le) Kezd már nagyon elegem lenni, reggel nem hagy aludni, nap közben nem tudok tanulni tőle, de a covid miatt nem tudok elmenni sehova, este meg sokáig felvan, nem tudok időben elaludni. A totális idegösszeomlás szélén vagyok, nincs kivel megbeszéljem. Szüleink sokat dolgoznak, de ha rá is szólnak a testvéremre, nincs tekintettel senkire és minden ő akar a középpontban állni. Gyakran már majd szét robbanok, ezért mostanában egyre gyakoribb az, hogy sírásban török ki. Próbálgattam meditálni, de nem segít, mert ha már rá gondolok is felrobbanok. Fogalmam sincs mit tudnék kezdeni a kialakult helyzettel, de azt is tudom hogy ha ideges vagyok akkor még az érettségim se lesz jó...


Nagyon köszőnöm ha végigolvastastad!



2021. ápr. 23. 23:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Ciki
2021. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Melyikőtök hordja a nadrágot a gyerekszobában? Gondolom te! Hát akkor csicskítsd be. Pár pofon, aztán nem fog többet szemtelenkedni.
2021. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy nyugodtan írj privátba, ha így ennyire nem tudsz senkivel beszélgetni, nekem amúgy nyugodtan leírhatsz mindent, igaz nem ismersz, és full idegen vagyok, de sokan mondták hogy ilyen téren "szeretnek" de amúgy mindig megprobálok segíteni mindenkinek, és nemtudooom szeretem meghalgatni az embereket, szóval ha így tényleg ennyire nem vagy jól.. nyugodtan írj.
2021. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10%
Eskuszom olyan a húgod mint en, folyton unatkozok, meg mindeen, visszont te meg olyan vagy mint az öcsemxddddd mindig csak a nyugalom stb, nem igaz hogy ti csak egész nap tanulnátok, nyugalmat akkarnátok, meg elvagytok így magatokba, én is inkább mennék, zenéznék stb.. nem rosszból de te esku olyan vagy mint az occsem, en meg olyasmi mint a hugod😂
2021. ápr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Egy szoban osztoztok, vagy annyira hangos? Pfhu ez nehez szitu de total megértelek , az embert nagyon ki tudja készíteni az alvatlansag. Nekem a felso szomszedok keseritk meg ilyen teren az eletemet , van hogy hajnal kettoig fent vannak, reggel vagy delelott amikor eppen felkelnek szinten hangosak , napkozben szinten... Erted a lenyeget. Nagyon frusztralo de ez sajnos olyasmi amivel nem tudunk mit kezdeni ,olyan dolgok amikre nem nagyon lehetunk befolyassal ,max a sajat reszunkrol probalhatunk meg enyhiteni a dolgon. Pl tanulas kozben hasznalj fejhallgatót es hallgass valami nyugis zenet, esetleg ha neked használnak a fuldugok(nekem szemely szerint nem valtak be) , akkor ejszaka probalj meg azzal elaludni. Kiallhatatlanok az ilyen emberek akik ennyire nincsenek tekintettel másokra , es mégha nem is várják el , de belekenyszeritik az embert abba ,hogy hozzajuk alkalmazkodjanak. Sok sikert az érettségidhez es kitartast , szoritok neked 🙏 19l
2021. ápr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
33%
Mondd el neki, hogy hogyan érzel, biztos megérti
2021. ápr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném hogy megértenné egy ilyen lány.
2021. ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
93%
13 évesen már van olyan érett,hogy megértse
2021. ápr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Fog még a telefonját, és mondt azt hogy nszét fogod verni ha nem áll le, ha nem válik be akkor esetleg amíg nincs online oktatás változtass meg a wifi jelszót.
2021. ápr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Hat de ha egyszeruen ilyen a lany, ha nem fog valtozni 15 évesen is ilyen lesz.
2021. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!